Ayten'in katil zanlısı yakalandı

Bodrum'da ormanda cesedi bulunan 17 yaşındaki Ayten Kıvılcım'ı öldürdüğü şüphesiyle aranan sevgilisi M.E.İ. Gaziantep'te yakalandı

Perşembe 09.12.2010
ABONE OL
Bodrum'da ortadan kaybolduktan 45 gün sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 17 yaşındaki Ayten Kıvılcım'ın katil zanlısı olarak aranan erkek arkadaşı Gaziantep'te yakalanarak Bodrum'a getirildi. Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geçen 13 Temmuz'da "Bakkala gidiyorum" diyerek evden ayrılan Milas Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Ayten Kıvılcım, ortadan kayboldu. Jandarma ev ve çevresinde köpeklerle yaptığı aramalardan bir sonuç alamayınca aile, Bodrum ve Milas AKUT ekiplerinden yardım istedi. AKUT Ekipleri, Ayten'in kaybolmasından 45 gün sonra 21 Ağustos'da yaptığı aramada, genç kızın cesedini evinin yakınındaki ormanlık alanda yorgana sarılmış vaziyette buldu.

BODRUM'A GETİRİLDİ

Ailesi, cinayeti genç kızın sınıf arkadaşı olan 17 yaşındaki erkek arkadaşı M.E.İ.'nin işlemiş olabileceğini öne sürerek şikâyetçi oldu. Olaydan sonra kayıplara karışan M.E.İ.'yi aramaya başlayan jandarma, cinayeti çözmek için 4 ayrı ekip oluşturdu. Zanlının peşine düşen jandarma ekipleri, sonunda gencin Gaziantep'e kaçtığını tespit etti. Bunun üzerine 3 gün önce Gaziantep'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan M.E.İ. Bodrum'a getirildi. Adliyeye sevk edilen M.E.İ. daha sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

https://www.sabah.com.tr