Ordu'da kaza: 2 üniversite öğrencisi öldü

Ordu'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)'de okuyan 6 öğrencinin bulunduğu bir otomobilin yol kenarında bekleyen arızalı kamyonun altına girmesi sonucu 2 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

Perşembe 09.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 09.12.2010 17:25
ABONE OL
Bir öğrenci olaydan yara almadan kurtuldu. Hurdaya dönen araçtan bira şişelerinin çıkması dikkat çekti.

Kaza, Karadeniz sahil yolu Kiraz Limanı mevkiinde meydana geldi. KTÜ öğrencilerini taşıyan 34 JGM 30 plakalı otomobil, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu önce 50 metre boyunca bariyerlere sürtündü. Daha sonra yol kenarında bekleyen ve Şenel Çapa'nın kullandığı 52 K 1623 plakalı odun yüklü kamyonun altına girdi.

Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Fatih Kavuk (21) ile Ufuk Özdoğru (21) olay yerinde hayatını kaybetti. İlke Kasapoğlu(21), Anıl Arif Gürlek (21) ve Mehmet Oğuz Ergün (21) ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Araç içinde sıkışan İlke Kasapoğlu ve Anıl Arif Gürlek, kurtarma ekiplerin çalışması sonucu otomobilden çıkarılabildi. Yara almadan kurtulan Mehmet Oğuz Ergün (21) ise olay yerinde şoka girdi.

Etrafındakilere, "Ben şimdi neredeyim? Aracı ben kullanmıyor muydum?" diye sorular soran Ergün, yaşamını yitiren sürücü arkadaşı Fatih Kavuk'un baş ucuna geldi ve uzun süre tepki vermeden baktı.
Kaza sonrası, ekiplere işin nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya çalışanlar ile olaya karışılmamasını isteyen vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

Aracın tanınmayacak hale gelen enkazı kamyonun altından ancak vinç yardımı ile çıkarılabildi. Otomobilden kimisi boş, kimisi de dolu bira şişeleri çıktı. Bu arada kamyon sürücüsünün aracın dörtlülerini yaktığı ancak ikaz işaretlerini bırakmadığı tespit edildi. Öğrencilerin tamamının KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde okudukları öğrenildi.

KAZADA ÖLEN KTÜ ÖĞRENCİSİ FATİH KAVUK AMASYA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Ordu'da içinde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencilerinin bulunduğu otomobilin, park halindeki kamyona çarpması sonucu hayatını kaybeden öğrencilerden Fatih Kavuk memleketi Amasya'da toprağa
verildi.

Üniversite öğrencisi Kavuk'un cenazesi, 55 Evler Mahallesi'ndeki evinin önünde ailesi ve yakınlarından helallik alınmasının ardından merkeze bağlı Yeşilyenice beldesindeki mezarlığa getirildi.

Cenazede Fatih Kavuk'un babası Ömer, annesi Habibe, kardeşleri Mücahit ve Hatice ile yakınları tabuta sarılarak ağladı.

Kavuk, kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeye, Kavuk ailesi, yakınları, Kavuk'un sınıf arkadaşları, Yeşilyenice Belde Belediye Başkanı Bahattin Aşık, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ile Amasya Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mürsel Kuloğlu katıldı.

Ordu'da içinde KTÜ öğrencilerinin bulunduğu Ufuk Özüdoğru'nun kullandığı 34 UCM 30 plakalı otomobilin, Güzelyalı Mahallesi mevkisinde, arızalandığı için Şenel Çapa (39) tarafından yol kenarına park edilen 52 K 1623 plakalı odun yüklü kamyona arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada, Özüdoğru ile Fatih Kavuk hayatını kaybetmiş, kazada İlke Kasapoğlu (22), Anıl Arif Girlek (21) ve Mehmet Oğuz Ergün (21) ise yaralanmıştı.

https://www.sabah.com.tr