Dikkkat! Bazı seferler iptal

Çanakkale'de etkili olan fırtına, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 10.12.2010 09:51 ABONE OL
Bu sabah yapılması gereken Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Kepez-Eceabat arasındaki araba vapuru seferleri fırtına sebebiyle yapılamadı.

Diğer hatlardaki seferlerin normal olarak yapıldığı bildirildi. Meteoroloji yetkilileri, fırtınanın hızının zaman zaman saatte 60 kilometreyi bulduğunu ve gün içinde hızını artırarak devam edeceği uyarısında bulundu.

Kent merkezinde etkili olan yağışın ise öğle saatlerine kadar süreceğini belirten yetkililer, hava sıcaklıklarında da 10-11 derece düşüş olacağını bildirdi.

YAĞIŞ VE KARAYEL NEDENİYLE BAZI HIZLI FERİBOT VE DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ YAPILAMIYOR

İstanbul'daki elverişsiz hava koşulları nedeniyle bazı hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri yapılamıyor.

Alınan bilgiye göre, sağanak ve karayel yüzünden saat 07.30 Yenikapı-Bursa, saat 07.30 Bursa-Yenikapı, saat 08.15 Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik, saat 08.30 Yenikapı-Yalova, saat 09.00 Yalova-Yenikapı hızlı feribot seferleri yapılamadı. Saat 18.30'da yapılması planlanan Bandırma-Yenikapı hızlı feribot seferi iptal edildi.

Deniz otobüslerinin saat 07.30 Yalova-Yenikapı, saat 07.30 Yenikapı-Bostancı, saat 07.45 Yalova-Kartal, saat 08.00 Armutlu-Yenikapı-Bostancı ve saat 09.15 Kartal-Yalova, saat 09.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy seferleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamazken, saat 10.30'da yapılması planlanan Yalova-Kartal seferi de iptal edildi.

Elverişsiz hava koşulları yüzünden Avcılar deniz otobüsü seferleri de yapılamıyor.

Bu arada, yağış nedeniyle bazı yollarda ve alt geçitlerde oluşan su birikintileri ile meydana gelen maddi hasarlı trafik kazaları da trafiği olumsuz yönde etkiledi.

BUGÜN NELER OLDU