Otomobil sel sularına kapıldı

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde, sel sularına kapılan otomobilin dereye yuvarlanması sonucu bir kişi öldü, araçta bulunduğu belirtilen iki kişi ise kayboldu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 10.12.2010 13:07 ABONE OL
Alınan bilgiye göre, Aydın'ın Koçarlı ve Söke'nin Bağarası beldelerinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle sel meydana geldi.

Koçarlı ilçesine bağlı Güdeşli köyünde yaşanan sel nedeniyle dere kenarındaki yolda bulunan bir otomobil ise sulara kapılarak dereye yuvarlandı. Köye ulaşan kurtarma ekipleri, dereye yuvarlanan otomobilde bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin cesedini çıkardı. Araçta bulunduğu belirtilen iki kişinin ise arama çalışmaları sürdürülüyor.

Aydın Afet İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Güdüşlü köyündeki arama çalışmalarını sürdürdüğü, ayrıca İzmir'den de arama kurtarma ekibi talep edildiği öğrenildi.

Güdüşlü Köyü Muhtarı Tarcan Arıcı, sel suları ile birlikte 3-4 aracın dereye yuvarlandığını ileri sürerek, bazı araçların çamura saplandığını, ayrıca köydeki birçok evi de su bastığını söyledi.

Öte yandan, Koçarlı'nın Yeniköy beldesinde 30-40 büyükbaş hayvanın da sel sularından telef olduğu öğrenildi.

OTOMOBİLDE HAYATINI KAYBEDEN KİŞİNİN 20 YAŞINDAKİ SELİME DİNÇ OLDUĞU BELİRLENDİ

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde, sel sularına kapılan otomobilin dereye yuvarlanması sonucu ölen kişinin kimliği belirlendi.

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, dereye sürüklenen araçta bulunan kadın cesedinin, Yeniköy'de oturan ve yeni evlendiği öğrenilen 20 yaşındaki Selime Dinç'e ait olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Sel sularına kapılan ikinci aracın boş olarak sürüklendiğini tahmin ettiklerini ifade eden Vali Coş, ''Bu araçtakiler kayıp mı diye düşünüldü ama çevreye, köylümüze sorduk. Kayıp ihbarı yok, aracın boş olarak dereye sürüklendiğini tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

Şu anda Jandarma Hava Filo Komutanlığında olduğunu ve kısa süre içinde durum tespiti yapmak için helikopterle bölgeyi inceleyeceklerini de ifade eden Coş, ''Mahsur kalanlar var mı, bize intikal etmeyen bir durum var mı, bunları anlayabilmek için havadan ve karadan kontrol çalışmalarımız sürüyor'' diye konuştu.

KOÇARLI'DA SELE KAPILARAK ÖLEN GENÇ KADIN SÖKELİ ÇIKTI

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde aşırı yağışların felakete dönüşmesi nedeniyle Koçarlı'ya bağlı Gülüçlü köyünde bir kadın sel sularına kapılarak hayatını kaybetti. İzmir'in Söke ilçesine bağlı Bağarası beldesi ve Aydın'ın Koçarlı ilçesinde aşırı yağışların felakete dönüşmesi Koçarlı'ya bağlı Güdüşlü köyünde bir de can aldı.

Koçarlı'ya bağlı Gülüçlü köyünde sel sularına kapılan Selime (Dinç) Göven (20) sel sularına kapıldı, boğularak hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde başlayan sağanak yağış Aydın'ın Söke, Koçarlı, Germencik ilçelerinde etkili oldu. Özellikle dağlardan inen sel suları dereleri taşırdı, belde ve köylerde birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Söke'de serbest olarak Ziraat Mühendisliği yapan Selime (Dinç) Göven ile kocası Tayfun Göven, yağışın yoğun olduğu saatlerde otomobilleri ile seyretmekteyken kaza meydana geldi. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Tayfun Göven'in yönetimindeki araç, yol kenarındaki dere yatağına uçtu.

Kazada Tayfun Göven yaralı olarak kurtulurken; genç eşi Selime Göven aracın içinden çıkamayınca, suda boğularak hayatını kaybetti. Selime Göven'in cesedi olay yerine gelen Söke afet acil kurtarma ekiplerinde çıkarıldı. Meydana gelen feci kaza ve Selime Göven'in hayatını kaybetmesi Söke ve çevresinde büyük üzüntüye neden oldu.

AYDIN'DA ÜÇ BELDE VE 11 KÖYDE SEL ETKİLİ OLDU

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, sel sularının üç belde ve 11 köyde etkili olduğunu açıkladı. Maddi zararın büyük olduğunu belirten Coş, bir vatandaşın da hayatını kaybettiğini ifade etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bütün ekipleriyle olay yerlerinde olduğunu vurgulayan Vali Coş, Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde sel sularına kapılan bir otomobilin dereye yuvarlanması sonucu ölen kadının kimliğinin belirlendiğini, Yeniköy'de oturan ve yeni evlendiği öğrenilen 20 yaşındaki Selime Dinç olduğunu söyledi. Sel sularına kapılan ikinci aracın ise boş olarak sürüklendiğini tahmin ettiklerini aktaran Aydın Valisi, "Bu araçtakiler kayıp mı diye düşünüldü ama çevreye, köylümüze sorduk, kayıp ihbarı yok." dedi.

Yağışın en fazla Güdüşlü'de etkili olduğunu kaydeden Vali Hüseyin Avni Coş, neredeyse selden etkilenmeyen ev kalmadığını belirtti. Hasarın büyük olduğunu vurgulayan Coş, köyün altyapısının tamamen zarar gördüğünü dile getirdi. Şu anda Jandarma Hava Filo Komutanlığı'nda olduğunu, kısa süre içinde durum tespiti için helikopterle bölgeyi inceleyeceklerini bildiren Vali Coş, ''Mahsur kalanlar var mı, bize intikal etmeyen bir durum var mı, bunları anlayabilmek için havadan ve karadan kontrol çalışmalarımız sürüyor." şeklinde konuştu.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ