Hackerları bilgisayar oyunu yakalattı

Hiçbir anti virüs programının kontrol edemediği bir yazılım geliştirip 100 bin bilgisayarı ele geçiren 2 hacker yakalandı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 10.12.2010 ABONE OL
İstanbul Bilişim polisinin 2 yıllık çalışma sonucunda yakaladığı Bekir K. ve Muhammet Y. adlı hackerlerin geliştirdikleri yazılım sayesinde 250 bin siteyi ele geçirdikleri belirlendi. FBI'nın da takibe aldığı korsanların 100 bin bilgisayarı ele geçirdiği tespit edildi. İstanbul bilişim polisi "Knigt Online" adlı oyunun Amerikalı temsilcilerinin yaptığı başvuru üzerine harekete geçti. Oyuna Türkiye'den saldırı yapıldığı şikâyeti üzerine harekete geçen polis 2 yıl süren takip sonunda Bekir K. ile Mehmet Y. adlı hackerleri yakaladı. Henüz 22 yaşında olan Bekir K. ve Muhammet Y. adlı hackerlerin hiçbir anti virüs programının engelleyemediği bir yazılım geliştirdikleri belirlendi.

MICROSOFT'A DA GİRMİŞLER
Hackerlerin bu yazılım sayesinde çok tıklanan sosyal paylaşım siteleri ile porno sitelerine virüs yerleştirdikleri ve bu siteleri açan kişilerin bilgisayarlarını ele geçirdikleri tespit edildi. Korsanların 100 bin bilgisayarı ele geçirdiği ve istedikleri herhangi bir siteye saldırıda bulunarak çökertebildikleri anlaşıldı. Birçok devlet sitesini de ele geçirdiği öğrenilen hackerların 160 ülkede 25 milyon kullanıcısı olan "Knigt Online" adlı bilgisayar oyununu sabote etmeye çalıştıkları tespit edildi. Korsanların Microsoft'un Fransa'daki adreslerini hacklediği, ayrıca 2 siteden 50 bin lira para aldığı ve bu para karşılığında siteyi sahiplerine geri verdikleri de tespit edildi. 2 korsan dün adliyeye sevk edilirken bir kişinin de arandığı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU