Aydınlanmayan cinayet isyan ettirdi

İstanbul'da 2 yıl önce vurularak öldürülen bar işletmecisi Engin'in babası ve annesi, "Artık sabrımız kalmadı. Katiller bulunsun" diye isyan etti

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 10.12.2010 ABONE OL
İstanbul Şişli'de oturduğu apartmanda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden bar işletmecisi Engin Temel'in öldürülmesinin üzerinden tam 2 yıl geçti. Ancak cinayetteki sır perdesi hâlâ aralanamadı. Duruma isyan eden baba Münir Temel, "Cinayetin üzerinden 2 yıl geçti, ancak hâlâ ilk günkü noktadayız. Vicdanımızı rahatlatacak hiçbir şey söylenmiyor" dedi. Yıllardır memleketi Malatya ile İstanbul arasında mekik dokuduğunu anlatan Temel, "Bizi 'Katil bulunacak' diye teselli ediyorlar. Namusları üzerine söz verdiler. Ancak artık umudumu kestim" diye konuştu.

'KENDİ ÇOCUKLARI OLSAYDI...'
Oğlunun ölümüyle ilgili çok sayıda asılsız ihbar geldiğini de belirten acılı baba şunları söyledi: "İnsanlar bizim bu halimizden çıkar elde etmeye çalışıyor. Olayla ilgisi olmayan kişiler, kavgalı oldukları insanları bu olayla ilişkilendirip ihbar ediyorlar. Gerçekten bizi sonuca götüren bir ihbar yapılırsa ihbarcıyı ödülsüz bırakmayacağız. Yeter ki oğlumun katillerini bulalım." Anne Hatice Temel ise isyanını, "Sabredin demek kolay. Artık sabrımız kalmadı. Teselliyi odasının duvarlarına astığım fotoğraflarında buluyordum ama artık onlar da teselli etmiyor. 'Engin bizim de çocuğumuz' diyorlar. Kendi çocukları olsaydı bu kadar uzun sürer miydi? Her şeyin bu kadar yavaş ilerlediğini görünce umutsuzluğa kapılıyorum" diye dile getirdi. Güvenlik güçleri 2 yıl boyunca 200'den fazla kişinin ifadesine başvurdu. İfadesine başvurulanların büyük bölümü Engin Temel'in facebook'ta ekli bulunan arkadaşlarıydı. Ancak sonuç alınamadı.

BUGÜN NELER OLDU