Bugün iş çıkışı kar başlıyor

İstanbul'da sabah erken saatlerde başlayan hafif yağış bugün saat 14.00'ten sonra karla karışık yağmura dönüşecek. İş çıkışında ise başta Çamlıca, Ulus, Zekeriyaköy, Kemerburgaz, Hacıosman ve Pendik olmak üzere yağışın kara dönmesi bekleniyor.

Perşembe 10.12.2010
Güncelleme: Cuma 10.12.2010
ABONE OL
Balkanlarda etkisini gösteren kuvvetli soğuk ve kar yağışı dün gece Türkiye'ye gelmeye başladı. Kar yarın sabah önce Edirne ve Kırklareli'de başladı.

* 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN

Abant önceki gün yağan ilk karla beyaza büründü. İstanbul'a yılın ilk kar yağışı, bugün akşam saatlerinde bekleniyor. İstanbul'da saat 14.00'ten sonra yağış karla karışık yağmura, iş çıkışında özellikle saat 18.00'den sonra başta Çamlıca, Ulus, Zekeriyaköy, Kemerburgaz, Hacıosman ve Pendik olmak üzere kara dönüşecek. Akşam ve gece kar yoğun yağabilir.Cumartesi günü ise tüm kent beyaza bürünecek. Kar, üç gün boyunca etkili olacak. Atatürk Havalimanı Meteoroloji yetkilileri, yağışların Avrupa ve Anadolu yakasındaki hava ulaşımını etkilemeyeceğini tahmin ediyor.

SOĞUK DALGASI

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada, Trakya ve İç Anadolu'nun bugünden itibaren Balkanlar'dan gelen soğuk hava ve kar yağışının etkisi altına gireceği belirtildi. Tahminlere göre hava sıcaklıkları 10-15 derece düşüş gösterecek. Bölgede ani hava sıcaklığı değişikliklerinin ardından Edirne ve Kırklareli'nde kar yağışı, Tekirdağ'da da hafif kar yağışı görülecek. İç Anadolu'da da bugün başlaması beklenen kar yağışı, bölgeyi pazar günü terk edecek. Konya, Karaman, Niğde çevresinde yer yer 50-70 kilometre hızda görülecek fırtınalar nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Diğer yandan meteorologlar; ani sel, su baskını, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, buzlanma, don, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklar yaşanabileceğini hatırlattı. Ayrıca vatandaşlara ani sıcaklık düşmesiyle gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmamak için gerekli tedbirleri almaları uyarısında bulunuldu.