Sıra kavgası kanlı bitti

İzmir'in Balçova ilçesinde Üçkuyular-Urla seferi yapan iki minibüsçünün 'sıra' kavgası kanlı bitti.

Cuma 10.12.2010 10:30
Güncelleme: Cuma 10.12.2010 11:25
ABONE OL
Bir minibüs şoförü iki bacağından üç kurşunla vurulurken, minibüsüyle kaçan diğer şoför yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Üçkuyular-Urla arasında dolmuşçuluk yapan Faik B. (47) ile aynı hatta çalışan Orhan N. (48) arasında bir süre önce 'sıra' nedeniyle tartışma çıktı. Zaman zaman tartışan ikili, akşam saatlerinde Balçova semt garajında karşı karşıya geldi. Faik B. ve Orhan N. burada da tartıştı.

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesinin ardından Faik B. ruhsatsız silahını çekerek Orhan N.'yi her iki bacağından da üç kurşun ile vurarak yaraladı. Olayın ardından Faik B. minibüsüyle kaçarken, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, iki bacağından üç kurşunla vurulan Orhan N.'ye ilk müdahaleyi yaptıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı. Orhan N.'nin sol bacağında 2 ve sağ bacağında bir kurşun yarası olduğu öğrenildi.

Olayın ardından polis ekipleri zanlının kaçış istikameti üzerinde önlem aldı. Balçova asayiş ekipleri kaçan minibüsün İzmir-Çeşme otobanında olduğunu tespit ederek durdurdu. Zanlı Faik B. gözaltına alınarak İnciraltı Polis Merkezi'ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.