Soyduğu evin sahibini taciz edince öldürüldü

Soygun için girdiği evde yakalanan Aslan Maral, tahliye olduktan sonra yine aynı evin önünde gezerken öldürüldü. Ev sahibi, hırsızı eşine sarkıntılık ettiği için vurduğunu öne sürdü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 10.12.2010 ABONE OL
İstanbul Esenyurt'ta, daha önce soyduğu bir daireye, bu kez taciz amacıyla gelen hırsız, ev sahibi tarafından öldürüldü. Hırsızlıktan sabıkalı Aslan Maral, 21 Ekim'de, Örnek Mahallesi 1533 sokaktaki bir daireyi soyarken suçüstü yakalandı. Maral, hırsızlığa teşebbüs suçundan tutuklandı. Yaklaşık iki ay sonra tahliye olan Maral, aynı dairenin civarında dolaşmaya başladı ve iddiaya göre ev sahibi A.M.'nin eşi M.M.'yi taciz etti. Akşam işten gelen eşi A.M.'ye bu durumu anlatan genç kadın, ertesi gün parka giderken, hırsız tarafından tekrar rahatsız edildi.

'UYARDIM, KÜFÜR ETTİ'
A.M., önceki gece işten döndüğünde, sabıkalı hırsızı evinin önünde gördü. Aslan Maral'ın yanına giderek evden uzak durmasını söyleyen A.M., ters bir cevap aldı. Tartışma çıkınca ruhsatsız tabancasını çeken A.M., hırsıza kurşun yağdırdı. Eşine sarkıntılık yapan hırsızı öldüren A.M., cinayetten sonra Esenyurt Asayiş Büro dedektifleri tarafından gözaltına alındı. A.M.'nin, "İşten geldiğimde, hırsızı evin önünde beklerken gördüm. Yanına giderek konuşmaya çalıştım ama bana küfür etti. Çok sinirlendim ve öldürdüm" dediği öğrenildi. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen A.M. tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU