Çeteden 900 kişiye silah ruhsatı

İstanbul'da silah taşıma ve bulundurma hakkı olmayanlara sahte belgelerle silah ruhsatı temin ettikleri iddia edilen 70 kişi yakalandı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 11.12.2010 ABONE OL
İstanbul'da para karşılığı silah ruhsatı çıkardığı öne sürülen çeteye yönelik operasyonda, aralarında emniyet müdürü, astsubay ve polis memuru ile belediye çalışanlarının da bulunduğu 70 kişi gözaltına alındı. Bir yıl süren takiple çökertilen çetenin, silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayan kişileri şirket sahibi gibigöstererek ruhsat temin ettikleri öne sürüldü. Emniyet müdürü ve polis memurlarından destek aldığı öne sürülen çetenin, 10 bin lira karşılığında silah ruhsatı çıkardığı belirtildi.

900 KİŞİYE RUHSAT
İlk tespitlere göre bugüne kadar 900 kişiye bu yolla ruhsat verildiği belirlendi. Avcılar, Üsküdar, Kadıköy ve Beyoğlu'nda düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan çete liderinin polislikten atılma Okan A. olduğu öne sürüldü. Operasyonda silah ruhsat işleri, silah tamiratı ve satışı yapan Avcılar'daki "Silah Dünyası" adlı işyerinde ruhsatlı, sahte ruhsatlı ve ruhsatsız olduğu belirtilen 350 silah ele geçirildi. Şüphelilerin Vatan Caddesi'ndeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU