Chat'te aldatan kadın kusurlu

Yargıtay, sabahlara kadar internette chat yapan ve eşini aldatan kadını "Eşler arasında süren ilişkiyi temelden sarstığı" gerekçesiyle ağır kusurlu buldu

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 11.12.2010 ABONE OL
Manisa'da yerel mahkemenin, MSN'de bir başka erkekle görüşmeler yapıp, eşini aldatan kadının kocasına bin lira tazminat ödemesi, oğulları S.C.A.'nın velayetinin de babasına verilmesi yönündeki kararı, Yargıtay tarafından da onandı. Manisa'daki yerel bir gazetenin sahibi olan 45 yaşındaki işadamı İsmail A., İzmir'de mahkemeye başvurarak 21 yıllık eşi Sevda A.'ya boşanma davası açtı. Eşinin rahatsızlığını bahane ederek, kendisiyle cinsel ilişkiye girmediğini ama internetten tanıştığı başka bir erkekle aldattığını öne süren koca, Sevda A.'nın kendisinden habersiz sevgilisiyle kaçamak geziler yaptığını iddia etti. Evlendiklerinde eşinin bakire olmadığını ama bunu bile sorun yapmadığını öne süren İsmail A. "Eşim, sevgilisiyle birlikte olduğunu öğrenince ziynet eşyalarını da alarak evi terk etti. Eşim bankadaki ortak hesabımızda bulunan 50 bin doları da benden habersiz çekmiş. Sabahlara kadar MSN'de yazıştığı için, oğlumuzla ilgilenmiyordu. Üstelik Kıbrıs'ta öğrenim gören kızımızı da kendisi gibi yapmış. Okuyor bildiğim kızım, erkeklerle gününü gün ediyormuş" dedi.

MSN YAZIŞMALARI DELİL OLDU
İsmail A. kendisini başka erkeklerle aldatan bir kadınla artık birlikte yaşamasının mümkün olmadığını ve bu nedenle boşanmak istediğini belirtti. Eşinin genç bir erkekle samimi bir vaziyette çekilmiş fotoğrafıyla, kızının bir erkekle öpüşürken çekilmiş bir fotoğrafını ve eşinin sevilisiyle yaşadığı ilişkiyi arkadaşına anlattığı MSN yazışmalarını da delil olarak mahkemeye sunan İsmail A., eşinden 75 bin lirası maddi, 25 bin lirası da manevi olmak üzere toplam 100 bin lira tazminat ve oğlu S.C.A.'nın velayetinin kendisine verilmesini istedi.

'ASIL O BENİ ALDATIYOR'
Karşı dava açan Sevda A. ise eşinin iddialarını yalanladı. 10 yıl arayla iki kez kadınsal ameliyat geçirdiğini ve doktorların cinsel ilişkiye girmesini yasakladığını öne süren Sevda A., eşinin sürekli yurtdışına gittiğini ve uzun süre eve gelmediğini iddia ederek, "Asıl o beni aldatıyor. Sürekli beni ve ailemi tehdit ediyordu. Evi de eşimin zoruyla terk ettim. Ben de boşanmak istiyorum" diyerek 20 bin lira tazminat istemişti. Birleştirilen davada hâkim, Sevda A.'nın kusurlu olduğuna karar vererek, İsmail A.'ya bin TL manevi tazminat ödemesine, oğulları S.C.A.'nın velayetinin de babaya verilmesi yönünde karar alıp, tarafları boşadı. İki tarafın da temyiz etmesi üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, "MSN'de bir başka erkekle görüşmeler yapıp, eşini aldatan Sevda A.'nın eşler arasında süren ilişkiyi temelden sarstığını ve olayda ağır kusurlu olduğunu" belirterek yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. İsmail A.'nın, ABD'de biriktirdiği 140 bin lira parayı kendisinden habersiz çektiği iddiasıyla eşine açtığı dava ise sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU