Hababam'da 35 yıl sonra buruk toplantı

35 yıl sonra bir araya gelen 'Hababam Sınıfı' filminin oyuncuları, Şener Şen ve Tarık Akan gibi rol arkadaşları geceye katılmadığı için üzüldüklerini söyledi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 11.12.2010 ABONE OL
Türksinema tarihinin en sevilen film serileri arasında yer alan Hababam Sınıfı'nda rol olan oyuncular, 35 yıl sonra bir araya geldi. Hababam Sınıfı filmlerinde "Talebe Cafer" karakterini canlandıran oyuncu Cafer Dere'nin ev sahipliği yaptığı gece, serinin çekildiği Adile Sultan Kasrı'nda düzenlendi. Gecede buluşan Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Tuncay Akça (Ufaklık), Tayfun Akalın (Kalem Şakir), İrfan Erol (Yaramaz İrfan) ve Gazanfer Şener (Kikirik) toplu halde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Çocuk denecek yaşta tanıştıkları için birbirlerini tanımakta güçlük çeken oyuncular, Hababam Sınıfı adı altında bir dernek ya da hayran grubu oluşturmak istediklerini belirterek, yakında bu konuda harekete geçileceğini de müjdeledi.

'35 YIL GERİYE DÖNMEM'
Diğer yandan Rıfat Ilgaz'ın aynı adı taşıyan ölümsüz eserinden uyarlanan Hababam Sınıfı serisinde başrol oynayan oyunculardan çoğu, davet edilmelerine rağmen geceye katılmadı. Cafer Dere, "Halit Akçatepe yaşadığı bir rahatsızlık nedeniyle geceye katılamayacağını bildirdi. Şener Şen, yeni filmi yüzünden yoğun bir program içinde olduğu için gelemedi. Ayşen Gruda'nın ise ablası rahatsızmış, bu yüzden geceye katılamadı" dedi. Dere, Tarık Akan'ın "Ben 35 yıl öncesine dönmek istemiyorum, bu sebeple gelmeyeceğim" şeklindeki yanıtına ise bir anlam veremediğini söyledi. Akan'ın cevabının hem Dere'yi hem de diğer oyuncuları üzdüğü belirtildi.

HABABAM SINIFI 2010
Hababam Sınıfı 2010, soldan sağa: Ahmet Arıman (gri takım elbiseli) Ercan Gezmiş, İrfan Erol, Teoman Ayık, Cafer Dere, Tuncay Akça (kravatlı) Gazanfer Şener, Bülent Onaran, Tayfun Akalın.

BUGÜN NELER OLDU