Havalar nasıl olacak?

Soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta etkili olacak. Bir çok bölgede karla karışık yağış yaşanacak. Hava sıcaklığı İç, Güney ve Doğu kesimlerde hissedilir derecede (10 ila 14) azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek.

Cumartesi 11.12.2010 08:51
Güncelleme: Cumartesi 11.12.2010 09:08
ABONE OL
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli çok bulutlu Edirne ve Kırklareli dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar; Ege' nin kıyı kesimleri, Akdeniz'de sağanak ve gökgürültülü sağanak, Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz kıyılarında ise yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışlar; Doğu Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batı kesimleri ile Alanya, Anamur, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli olacak.

HAVA SICAKLIĞI: İç, Güney ve Doğu kesimlerde hissedilir derecede (10 ila 14) azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek.

RÜZGAR: Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde, İç Anadolu' nun doğu kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışlar, Doğu Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde, Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek.

EGE: Çok bulutlu, kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Alanya, Anamur ile bölgenin doğusunda kuvvetli olacak. Rüzgar bölgenin doğu kesimlerinde güneybatılı yönlerden kuvvetlice (40-60 Km/S) esecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, Ankara, Kırıkkale ile bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olacak.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, kıyıları yağmur, iç kesimleri kar yağışlı geçecek. Yağışlar bölge genelinde kuvvetli olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri ise kar yağışlı geçecek. Yağışların Orta karadeniz genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu geçecek. Yağışların bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, güneyli yönlerden kuvvetlice (40-60 km/s) esecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...