'Dayak yiyeceksin' deselerdi yerdim

Cem Yılmaz 'Av Mevsimi' filmindeki beğenilen türkü sahnesi için "Müzikle bir ilişkim yok. Oyuncuyum. Ne dedilerse yapıp görevimi yerine getirdim" dedi

Cumartesi 12.12.2010
Güncelleme: Pazar 12.12.2010
ABONE OL
Şovmen Cem Yılmaz'ın İstanbul İstinye Park'ta düzenlenen imza gününde saatlerce öncesinden uzun kuyruklar oluşturdu. Kendi yazdığı "Hokkabaz", "A.R.O.G", "G.O.R.A" ve "Yahşi Batı" filmlerinin senaryolarını kitap haline getiren Yılmaz sevenleriyle buluştu. Şovmenin hayranları saatler öncesinden kitap imzalatmak için yerlerini aldı. Yılmaz basın mensuplarının sorularını yanıtlarken yine bol bol espri yaptı. Yılmaz, "Av Mevsimi" filminde Karadeniz türküsü söylemesinin filmin önüne geçtiğine yönelik soruya "Yok öyle denemez. Filmin birçok kıymetli sahnesi var. O da onlardan biri. Netice spontan olmuş bir şey değil. Kurgu olmuş bir sahne. Biz o sahneyi evden getirmedik. Hepsi Yavuz abinin filmine dahil. O da biraz duygusal olarak insanların ilgisini çekmiş" dedi. "Türküyü çok iyi okudunuz mu" sorusuna ise şovmen, " Bir oyuncu olarak verilen görevi yaparım. İspanyolca da olsa mecbur öğreneceğiz" dedi. "Filmdeki müzisyen kimliğiniz var mı?" sorusuna Yılmaz, "Müzisyen kimliği yok. A2 ve B sınıfı sürücü belgeleri var. Ama ağır vasıta yok. Müzisyen kimliğim sende mi?" diyerek espri yaptı. Yeniden türkü söylemesini hatta albüm yapmasını isteyenlere ise ünlü şovmenin yanıtı "Önce ben kendimi tanıtarak başlayayım. Ben Cem Yılmaz oyunculuk yapıyorum. Şarkı söyleneceği zaman şarkı söylüyorum. Dayak yiyileceği zaman yiyorum. Dayak atılacağı zaman atıyorum. Koş dediklerinde koşuyorum. Müziğe ilgim var ama şarkı söylemek bağlamında özel ilgim yok" şeklinde oldu. Arif Sağ'ın "Çalışırsa türkücü olur" sözlerine şovmen, "Çalışır mıyım bilmiyorum ama benim işim o değil" dedi. Melisa Sözen'le öpüşmesinin hatırlatılmasını ise, "İlgi çeken bir sahne olmuş" diyerek geçiştirdi.

İLKBAHAR' DA YENİ FİLM
Filmin, birinci haftanın sonunda bir milyon gişe rakamını bulacağını söyleyen Yılmaz "Av Mevsimi" filmi için atış eğitimi aldığına dair haberleri yalanladı. Yılmaz "Yok o doğru değil. Silahlara aşina olmak için bir atış poligonuna gittik. Ama eğitim almadık" şeklinde konuştu. 2011'deki projelerden bahseden Yılmaz," 2011 ocak ayının başında sahneye çıkacağım. İlkbahar mevsiminde film yapabilirsek yapacağız" diyerek projelerini anlattı. "Yeni yılda aşk var mı?" sorusuna Yılmaz, "Kargoyla mı" diyerek espri yaptı.