Kaçamak işadamına pahalıya mal oldu

İzmir'de, aşk tuzağına düşürüldüğü evde dövülen, paraları alınıp kilitlenen işadamı, üç gün sonra kurtulabildi. Yakalanan 4 zanlıdan 3'ü tutuklandı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 12.12.2010 ABONE OL
Manisalı 51 yaşındaki iş adamı M.D.Ö., 3 ay önce Muradiye ilçesinde gittiği bir birahanede garson olarak çalışan 23 yaşındaki Y.A. ile tanıştı. Birahaneye birkaç kez daha giden işadamı, samimiyetini ilerlettiği genç kıza telefon numarasını da verdi. Geçen hafta işadamını arayan genç kız, "Adana'dayım uçağa binip İzmir'e geleceğim. Beni alır mısın?" dedi.

TEK TEK YAKALANDILAR
İddiaya göre olay şöyle gelişti: M.D.Ö.'nün havalimanında karşıladığı genç kız bu kez de Menemen'in Ulukent Beldesi'ndeki evine gitmeyi teklif etti. İkili evde bir süre sohbet edip alkol aldıktan sonra genç kız işadamına birlikte olmayı teklif etti. Bunun üzerine ikili yatak odasına geçti. Birkaç dakika sonra, yanında M.D. (41) ve L.Ş ile birlikte eve gelerek kendisini genç kızın kocası olarak tanıtan M.Ç., önce "Beni, benim yatağımda nasıl aldatırsın" diyerek genç kızı dövdü. Ardından da giyinmeye çalışan işadamını "Namusumu kirlettin" diyerek darp etti. M.D.Ö.'nün cüzdanındaki kartlarını, kart şifrelerini ve çantasındaki 10 bin lirayı alan zanlılar, işadamına 800 bin liralık çek ve senet imzalattı. İşadamının ellerini ve ayaklarını bağlayıp ağzını bantlayan zanlılar, M.D.Ö.'yü yatak odasına kilitleyerek otomobilini de alıp evden ayrıldılar. Evde 3 gün mahsur kalan işadamı, sonunda güçlükle ipleri çözerek kaçmayı başardı. Hemen Emniyet'e giden işadamı, yaşadıklarını anlatarak şikâyetçi oldu. Zanlıların dört bankamatikten 15 bin lira çektiklerini, ayrıca yine Çiğli'deki bir dükkândan 4 bin liralık oto yedek parçası aldıklarını tespit eden emniyet güçleri, kimliklerini belirlediği zanlıları, aynı gece tek tek yakaladı.

BUGÜN NELER OLDU