Aşırı yağışa saatler kaldı

Yurdun güney kesimlerinde aşırı, iç kesimlerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 13.12.2010 15:28 ABONE OL
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya göre, ülke, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi.

Yurdun güney kıyılarında kuvvetli lodosla birlikte aşırı sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde kuvvetli yağışlar görülecek.

DENİZ ULAŞIMINA KAR ENGELİ

Bugün; Dalaman, Marmaris ve Fethiye başta olmak üzere Muğla il merkezi ve kıyı ilçelerinde kuvvetli lodosla birlikte aşırı sağanak bekleniyor.

Yarın; Muğla'nın Fethiye, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Finike ilçesi ve Hatay çevrelerinde, Adana ve Mersin'in ise kıyı kesimlerinde kuvvetli lodosla birlikte aşırı sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz'de Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin ve Adana'nın iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır'da kuvvetli yağmur ve sağanak, İç Anadolu'da Sivas, Niğde, Kayseri, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Doğu Anadolu'da Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum ile Gümüşhane, Bayburt ve Tokat çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar görülmesi bekleniyor. Yağışların yarın gece saatlerine kadar etkili olacağı öngörülüyor.

Aşırı ve kuvvetli yağışların oluşturacağı ani sel, su baskını, gece saatlerinde buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

İDO'DAN SEFER İPTALİ

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Avcılar seferleri yoğun sis dolayısıyla iptal oldu.

METEOROLOJİDEN BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE KARŞI UYARI

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bu gece ve yarın baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Meteorolojiden yapılan yazılı açıklamada, rüzgarın bu gece İç Anadolu Bölgesi'nde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli eseceği belirtildi.

Açıklamada, rüzgar nedeniyle soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BUGÜN NELER OLDU