Eğitime kar engeli

Niğde'de kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 4 ilçede eğitime bugün ve yarın ara verildi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 13.12.2010 09:33 ABONE OL
İl Sağlık Kurulu'ndan yapılan açıklamada, il merkezi, merkeze bağlı belde ve köylerle tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime verildiği hatırlatıldı.

Olumsuz hava koşullarının sürdüğü belirtilen açıklamada, ilçe milli eğitim müdürlükleriyle yapılan görüşmenin ardından il merkeziyle bağlı belde ve köylerle Altunhisar, Bor, Çamardı ve Çiftlik ilçelerindeki okullarda yarın da eğitim yapılmayacağı bildirildi. Kar yağışının yoğun olarak etkili olmadığı Ulukışla ilçesinde ise eğitime yarın başlanacağı kaydedildi.

KONYA'NIN 7 İLÇESİNDE İLK VE ORTA DERECELİ OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya'nın yedi ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün (bugün) tatil edildi, 105 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kar yağışına bağlı olarak Beyşehir, Seydişehir, Derebucak, Yunak, Doğanhisar, Bozkır ve Güneysınır ilçeleri ile Ilgın ilçesine bağlı Gökbudak, Dığrak ve Güneypınar köylerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün (bugün) tatil edildi.

Bu arada, yoğun kar yağışının etkili olduğu illerden biri olan Konya'da dün 242 köy yolu ulaşıma kapandı.
Bugün sabah itibariyle bu köy yollarından 107'si ulaşıma açılırken, kapalı olan 135 köyle karayolu ulaşımı sağlanmaya çalışılıyor. Türkiye'nin coğrafi açıdan en büyük ili olan Konya'da bazı bölgelerde kar yağışı devam ediyor.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ