Kredi kartına taksitle fuhuş için 4 yıl istendi

Sahibi olduğu mağazadaki pos makinesiyle "kredi kartına taksit imkânı sağlayarak fuhuş hizmeti" veren Betül K.'ye 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 13.12.2010 ABONE OL
Adana polisi tarafından geçen ay yapılan operasyonda yakalanan 8'i tutuklu 11 kişi hakkında "Fuhuşa teşvik ve aracılık" suçundan, 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı. Tutuklananlar arasında bulunan Betül K.'nin, iç giyim mağazasındaki pos makinesini kullanarak müşterilerine kredi kartı ile taksit yaptığı öne sürülmüştü. Ahlak masası ekipleri, hayat kadınlarını pazarladıkları belirlenen Betül K., Çetin Ç. ile Muzaffer D.'yi 3 ay boyunca takibe aldıktan sonra geçen ay operasyon düzenlemişti. Fuhuş çetesini kuran ve yöneten Betül K., Çetin Ç. ve Muzaffer D. ile birlikte 12'si kadın 14 kişi gözaltına alınmıştı. Villa ve lüks evlerde yaşayan kadınların lüks araçlarına da el konulmuştu. Zanlılardan 8'i tutuklanırken 3'ü de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Fuhuş çetesinin müşterileri arasında siyasiler, bürokratlar ve işadamları olduğu ve gecelik 500 ile bin lira arasında para aldıkları belirlenmiş, tutuklananlar arasındaki Betül K.'nin hayat kadınlarını pazarladığı, peşin ödeme yapmayan müşterilerine kendisine ait olan iç giyim mağazasındaki pos makinesini kullanarak kredi kartına 10 taksit yaptığı öne sürülmüştü.

'TEŞVİK EDİCİ' EYLEM
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianameyi tamamlayıp davanın görüleceği Adana 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. İddianamede kadınların bazı müşterilere bizzat kendilerinin gittiği, kendileri gitmediği zamanda arkadaşlarını gönderdiğini belirten Cumhuriyet Savcısı, kredi kartına taksitli ödemeye dikkat çekerek şüphelilerin fuhuşu kolaylaştırıcı, teşvik edici eylemlerde bulunduğunu, bu eylemlerinden birden fazla gerçekleştirildiğini belirtti. Şüpheliler hakkında "Suç örgütü kurma ve üye olma" iddiasıyla 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

BUGÜN NELER OLDU