Liseli Meliha doğum gününde ölüme atladı

Kayseri'de 17'nci yaşını evde okul arkadaşlarına verdiği partiyle kutlayan Meliha Asılöz, işten eve dönen annesinden azar işitince evin üçüncü katından atladı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 13.12.2010 ABONE OL
Kayseri'de 17'nci yaşını okul arkadaşlarıyla kutlamak için evinde parti veren Meliha Asılöz işten eve dönen annesinden azar işitince, 3'üncü kattan atlayarak yaşamına son verdi. Genç kızın intiharına tanık olan arkadaşları şoka girdi, köpeği ise genç kızın yatağından kalkmadı. Aydınlıkevler Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Meliha Asılöz, muhasebe şirketinde çalışan annesi işteyken, Osman Kavuncu mahallesindeki evlerine davet ettiği arkadaşlarıyla doğum gününü kutlamak istedi. Öğleden sonra eve gelen arkadaşlarıyla pasta kesip, alkol karıştırdıkları kolayı içen gençler akşama kadar gönüllerince eğlendi. Muhasebe şirketinde çalışan anne Vildan Asılöz, eve geldiğinde kızı ile arkadaşlarını eğlenirken buldu. Arkadaşlarının yanında kızına bağıran Vildan Asılöz iddiaya göre, "Ben durup dinlenmeden çalışayım, şu senin yaptığına bak. Bu kadar insanı eve toplayıp eğlenmenin ne âlemi vardı. Komşulardan da mı utanmıyorsun" diye bağırdı. Doğum gününde arkadaşlarının yanında annesinden azar işitmeyi gururuna yediremeyen Meliha, mutfak penceresini açıp, kendini boşluğa bıraktı. Birinci katta bulunan demirlere çaptıktan sonra beton zemine düşen genç kız ağır yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulansta ilk müdahalesi yapılan genç kız, kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

'DİZİDEN ETKİLENDİ'
Olayın ardından şoka giren genç kızın arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Meliha'nın anne ve babasının ayrı olması nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadığını söyleyen arkadaşları, geçen hafta ulusal bir kanalda yayınlanan dizide, babasının gözü önünde intihar eden genç kızdan etkilenmiş olabileceğini öne sürdü. Olay sonrasında evde araştırma yapan polis ekipleri genç kızın annesinin bir gün önce hediye ettiği ve atlarken kordonu kopan saati pencere kenarında buldu. Meliha'nın köpeğinin ise yatağının üzerinden uzun süre kalkmaması dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU