Baronların kuryesi uzman çavuş çıktı

Beylikdüzü'nde ele geçirilen 155 kilo eroinden sonra bir uzman çavuşun lojmanında 20 kilo eroin bulundu. Uzman çavuşla birlikte bir astsubayın, uyuşturucunun Türkiye geçiş noktalarında kolaylık sağladığı belirlendi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 14.12.2010 ABONE OL
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İran'dan gelen eroinin Avrupa'ya sevk edileceği bilgisi üzerine harekete geçti. Beylikdüzü'nde durdurulan TIR'ın gizli bölmelerine saklanmış 155 kilo eroin ele geçirildi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyonun devamında Zonguldak'ta görevli Astsubay Başçavuş Ahmet B. ile İstanbul Jandarma İstihbarat'ta görevli Uzman Çavuş Çetin D. ile birlikte gözaltına alınan 7 kişiden 6'sı tutuklandı. Yüksekovalı Gezerler aşiretine ait olduğu iddia edilen uyuşturucunun yurtdışına sevkiyatında Uzman Çavuş Çetin D. ile Zonguldak Jandarmada görevli Başçavuş Ahmet B.'nin yardımcı oldukları tespit edildi. Askerlerin eroin yüklü araçların kontrol noktalarından geçişlerinde kolaylık sağladıkları, kilo başına 2 bin euro aldıkları kaydedildi. Halkalı'daki askeri lojmanlarda yapılan aramada Uzman Çavuş Çetin D.'ye ait dairede 20 kilo eroin ele geçirildi. Polis, Çetin D.'nin eroini çeteden çalarak lojmanına sakladığını telefon kayıtlarıyla ortaya çıkardı. Çetenin, 20 kilo eroinin eksildiğini fark etmesi üzerine Çetin D.'den şüphelendikleri ve evine baskın yapmaya hazırlandıkları da kayıtlara geçti. Başçavuş'un Zonguldak'taki evinde de hayalet silah olarak bilinen Glock marka tabanca çıktı.

DEKO'NUN BURNU...

Diğer yandan Fatih, Kâğıthane, Kadıköy ve Ümraniye'de uyuşturucu saklandığı tespit edilen adreslere 9 Aralık'ta düzenlenen eşzamanlı baskınlarda, 70 kilo eroin ve 75 kilo morfin ele geçirildi. Dün gece Adana- Ankara yolunda operasyon yapan polis, Aksaray'da uyuşturucu sevkıyatı yapıldığı belirlenen otomobili durdurdu. Narkotik köpeği Deko, otomobilin alt döşemesine zulalanmış 35 kilo eroini bulmakta gecikmedi. İki kişi gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU