Çay taştı seralar su altında kaldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Eşen Çayı'nın taşması sonucu, çok sayıda sera sular altında kaldı, ev ve araçlar da zarar gördü.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 14.12.2010 17:21 ABONE OL
Fethiye'de gece etkisini arttıran ve gündüz saatlerinde de devam eden şiddetli yağış sonrasında Eşen, Kemer, Kadıköy, Karaçulha beldeleri ile Çukurincir köyünde yaşanan su taşkınları nedeniyle yüzlerce dönüm seranın sular altında kaldığı belirtildi.

Çukurincir Köyü Muhtarı Servet Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece 03.00 sıralarında başlayan şiddetli yağışın etkisini sürdürdüğünü belirterek, öğrencilerin okullarına gidemediğini söyledi.

600 dönümlük tarım alanın sular altında bulunduğunu kaydeden Yılmaz, sera sahiplerinin zararının büyük olduğunu ve DSİ'den gerekli önlemlerin alınması için yardım istediklerini anlattı.

Taşkınlar nedeniyle çok sayıda evde su baskını olurken, jandarma ekiplerinin mahsur kalan kişileri kurtardığı bildirildi.

Bu arada, Taşyaka Mahallesi'nde yağmur sularının meydana getirdiği heyelan bir elektrik direklerini devirdi. Bazı araçların -heyelan sırasında yuvarlanan kayalardan zarar gördüğü öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU