Kürk giyene inat PETA yine çıplak

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 14.12.2010 ABONE OL
İstanbul'da soğuk havaya aldırmadan Taksim Meydanı'na çıkan hayvan hakları derneği PETA üyesi iki kadın, kürkleri için öldürülen hayvanlara dikkati çekmek amacıyla yarı çıplak eylem yaptı. Çıplak bedenlerine boya ile leopar desenleri çizen ABD'li Ashley Byrne ve Kanadalı Emily Lavender, Türkçe ve İngilizce "Sadece Hayvanlar Kürk Giyer'' ve "Moda Gözlerinizi Kör Etmesin, Kürk Cinayettir'' yazılı pankartlarla insanların alışveriş listelerinden kürk ve diğer deri ürünlerini çıkarmalarını istedi. Eyleme destek veren Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Ahmet Şenpolat da PETA'nın medya ve kamuoyunun dikkatini çekmek için bu tip eylemler yapmak zorunda olduğunu dile getirerek, "Gönül isterdi ki PETA soyunmadan, yaptığı basın açıklamalarıyla bu konuları insanların gündemine getirsin. Ama ne yazık ki bu çok zor'' dedi.

BUZ GİBİ DENİZDE ŞEHİTLER ANILDI
Çanakkale Savaşları'nda batan Mesudiye Zırhlısı'nda şehit olan 35 denizciyi anmak için Türk dalgıçlar buz gibi soğukta denizde bayrak açtı.

MISIR'DA KUM FIRTINASI: 18 ÖLÜ
İki gündür süren kum fırtınası İskenderiye kentinde bir fabrikanın çatısını çökertti. 7 işçi öldü. Fırtınadan ölenlerin toplam sayısı böylece 18'e yükseldi.

KAR STAT ÇATISINI ÇÖKERTTİ
ABD'nin Minnesota eyaletinde Metrodome adlı stadyumun şişirilebilir teflon çatısı kar yağışı yüzünden çöktü. Maddi hasar var, ölü yok.

BAKINCA DONDUK, ONLAR YÜZÜYOR
Sibirya'da bulunan Yenisey Nehri'ne her yıl vücutlarını zinde tutmak için eksi 36 derece soğuğa aldırmadan giren Ruslar tüm dünyayı şaşırtıyor.

SUUDİLER YAĞMUR DUASINDA
Avrupa ülkeleri soğuk hava ve karla mücadele ederken, Suudi Arabistan'da kuraklıktan dolayı askerin de katılımıyla yağmur duası yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU