Ameliyat parasını otobüste unuttu

Erzurum'da, kızının ameliyatı için kendisine verilen parayı halk otobüsünde unutan kadının dalgınlığı, otobüs şoförünün hassasiyeti sayesinde, mutlu sonlandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 15.12.2010 15:45 ABONE OL
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı G-10 hattında şoför olarak çalışan Selahattin Dumlu, otobüsün koltuğunda bulduğu ve içerisinde bin 50 TL, sağlık karneleri ve kişisel malzemelerin yer aldığı çantayı, toplu ulaşım sevk idari birimine götürdü.

Burada sayım yapılıp, tutanak tutulduktan sonra Müceldili Konağı'nda düzenlenen basın toplantısıyla, çanta sahibine teslim edildi. Ulaşım Daire Başkanı Amir Badur, burada yaptığı konuşmada, zaman zaman araçlarından para ve çeşitli malzemelerin unutulduğunu belirterek, otobüste unutulan her malzemenin sahibine ulaştırıldığını söyledi.

Bugün de G-10 hattında bir çantanın bulunduğunu ifade eden Badur , ''Şoför arkadaşımız aracının koltuğunda bir çanta bulmuş ve toplu ulaşım sevk idari birimimize teslim etmiş. Çantanın sahibi de bize ulaştı. Teyit ettik ve gerekli tutanağı tutup, sahibine teslim ettik'' dedi.

Şoförlerin, kaybolan eşyaların teslimi konusunda çok duyarlı olduğunu anlatan Badur, ''Kayıp eşyaların tesliminde Türkiye'de birinci sıradayız. Bu konuda tüm arkadaşlar çok hassas davranıyor. Dürüstlükte, kayıp olan eşyaların tesliminde birinci sırada olmamız gerçekten gurur verici'' şeklinde konuştu.
Halk otobüsü şoförü Selahattin Dumlu da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne vardığında koltuğun üzerinde bir çanta bulduğunu ve çantayı hiç açmadan toplu ulaşım birimine teslim ettiğini söyledi.

Daha öncede birkaç kez otobüste farklı eşyaların unutulduğunu anımsatan Dumlu, ''Ramazanda bir yolcu cep telefonunu unuttu. Yine 2 hafta önce bir bayan 20 lira ile kimliğini unutmuş. Çalıştığım otobüste unutulan bütün malzemeleri sahibine teslim ediyoruz'' diye konuştu.

''DİDAR'IN AMELİYAT PARASIYDI''

Çantayı teslim alan Cavit Bingöl ise gelini Perihan Tığtepe'ye kızı Didar'ın (12) ameliyat edilmesi için para verdiğini, ancak gelininin, içerisinde verdiği paranın da bulunduğu çantasını otobüste unuttuğunu söyledi. Durumu, Ulaşım Daire Başkanlığına bildirdiğini anlatan Bingöl, şöyle konuştu:

''Gelinim Perihan, Horasan ilçesine bağlı Dağbaşı köyünde ikamet ediyor. Çocuğu Didar'ın bir kaç yıldır burnu kanıyor. Özel bir hastanede ameliyat edilmesi için kendisine bin 50 TL verdim. İçeresinde verdiğim paranında bulunduğu çantayı otobüste unutmuş. Ben de Ulaşım Daire Başkanlığını aradım ve bana çantanın bulunduğunu söylediler. Herkesten Allah razı olsun. Şoförümüzü ve diğer arkadaşları dürüstlüklerinden dolayı kutluyorum.''

Konuşmaların ardından, şoför Selahattin Dumlu, otobüsün koltuğunda bulduğu çantayı, içerisindeki eşyalarla birlikte Cavit Bingöl'e teslim etti.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ