Camide patlayan termosifon can aldı

Camide abdest alınan suyu ısıtmak için kullanılan termosifonun patlaması sonucu bir kişi öldü, ikisi ağır 8 kişi de yaralandı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir camide abdest alınan suyu ısıtmada kullanılan termosifon, aşırı basınç nedeniyle patladı. Çöken duvarın altında kalan 1 kişi ölürken, 2'si ağır 8 kişi de yaralandı. Patlama Bandırma'nın 17 Eylül Mahallesi'ndeki Eski Garaj Camisi'nde öğle namazı sırasında meydana geldi. Patlama anında camide yaklaşık 200 kişi bulunuyordu. Camiye 10 metre mesafede emlakçı dükkânı bulunan Yalçın Erbek (63), namaza geç kaldı. Cemaat namaza başlarken, koşarak camiye gelen Erbek, alt kattaki bölümde abdest almaya başladı. Bu sırada abdest alınan suyu ısıtmada kullanılan termosifon, aşırı basınç nedeniyle patladı. Patlama nedeniyle harabeye dönen caminin alt katında, çöken duvarın altında kalan Yalçın Erbek yaşamını yitirdi. Şiddetli patlamanın etkisiyle üst katta namaz kılanlardan, Yüksel Şentürk (62), Cafer Akbakan (55), Mehmet Pekacar (49), Yaşar Erdem (66) ve Remzi Yavaş (61) ise çeşitli yerlerinden yaralandı.

SAVAŞ ALANI GİBİ

Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 5 yaralı tedavi altına alınırken, durumu ağır olan 2 kişi ilk müdahalelerinin ardından Bursa'ya sevk edildi. Yoldan geçerken cam parçalarının isabet ettiği 3 kişi ise ayakta tedavi edildi. Patlamanın namaz başlamadan meydana gelmesi halinde facianın daha büyük olacağı belirtilirken, çevredeki işyerlerinde büyük hasar meydana geldi. Kırılan camlar nedeniyle yoldan geçen vatandaşlar da yaralandı. Olay yerine gelen Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, incelemelerde bulundu. Bandırma Doğal Gaz Dağıtım şirketinin İşletme Müdürü Göksel Kayacan, patlamanın doğalgazla ilgili olmadığını söyledi. Olayla ilgili Bandırma Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

BUGÜN NELER OLDU