Emniyet kemeri taksaydı yaşayacaktı

Antalya'da karlı yolda tırmanış yaparken cipinin devrilmesi sonucu ölen ünlü off-roadçu işadamı Faruk Kayhan emniyet kemeri takmadığı için aracından fırladı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 15.12.2010 ABONE OL
Antalya'da karlı yolda tırmanış yaparken cipinin devrilmesi sonucu yaşamını yitiren off-roadçı işadamı Faruk Kayhan'ın emniyet kemeri takmadığı ortaya çıktı. 49 yaşındaki Kayhan, geçen pazar günü, üyesi olduğu "Gezenbilir" adlı grupla birlikte ünlü kayak merkezi Saklıkent'te yapacakları off-road'a katılacaktı. Ancak sabah geç kaldı ve gruba yetişemedi. Arkadaşı Kerem Bücüş'ü de aracına alan Kayhan, grubun peşinden Saklıkent'e gitti. İki arkadaş karlı yolda off-road yapmaya başladı. Ancak, iddiaya göre gruba yetişmek için acele eden Faruk Kayhan'ın cipi, kontrolden çıkarak, uçuruma yuvarlandı. Taklalar atan araçtan fırlayan evli ve 3 çocuk babası Kayhan olay yerinde can verirken, ağır yaralı kurtulan arkadaşı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kayhan'ın, olay sırasında emniyet kemerinin takılı olmadığı ve bu nedenle araçtan fırladığı belirlendi. Kazanın ardından geri dönen grup arkadaşlarından off-roadçı Cihan Ülker "Gezenbilir" adlı internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar diyecek bir şey bulamıyorum sözün bittiği yerdeyim. Arkadaşımı, dostumu, Faruk ağabeyimi kaybettik. Hep ateşi o yakardı, ben gider otururdum. Cumartesi gününü pazara bağlayan gece ailecek saat 02.00'ye kadar beraber eğlendik, sonra da dağıldık. Sabahki etkinliğe geç kalmıştı" dedi.

'BEYEFENDİ VE GÜLERYÜZLÜ'
Kazadan iki dakika önce Kayhan ile telsizden konuştuklarını da belirten Ülker, "Yanımıza gelirken 800 metre kala arabası kayarak yolun sol tarafında bulunan ağaçlık alanda takla atmış. 20 dakika içinde ilk müdahaleyi yaptık ama çok geçti. Arabada bir arkadaşımız daha vardı, onda bir şey yok. Faruk ağabeyim kemer takmamıştı, meğer son ateşimizi yakmışız ama ağabeyim göremedi" diye yazdı. Elit Reklam'ın kurucusu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 42'nci Grup Meslek Komitesi üyesi olan Faruk Kayhan'ın ölümü üzerine AFT Fuarcılık tarafından yapılan açıklamada "Sektörümüzün beyefendi, güler yüzlü ve yardımsever ağabeyi, değerli meslektaşımız ve dostumuz Faruk Kayhan'ı kaybettik" denildi.

DÜĞÜN ARABASI YAPMIŞTI
Önceki gün toprağa verilen Kayhan, geçtiğimiz kasımda 3 çocuğunun annesi olan 12 yıllık eşi Sahra Kayhan'la nikâh tazelemişti. Kayhan, can verdiği aracını o tarihte düğün arabası yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU