Erciyes'te kar sevinci

Erciyes Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 117 santimetreye ulaştı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 15.12.2010 10:48 ABONE OL
Erciyes'te 5 günden beri aralıklarla devam eden kar yağışı kayak sevenleri mutlu etti. Kar kalınlığı bu sabah 117 santimetre olarak ölçüldü.

AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak sevenleri hafta sonu Erciyes'e beklediklerini belirten Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, ''Mekanik tesislerin bakımları yapıldı. Kayak pistleri sertleştirilip düzeltildi. Kayak yapmak için her şey hazır. Kayak yapmayı sevenleri Erciyes'e bekliyoruz'' dedi.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle Kayseri'de halen 84 köy yolu ulaşıma kapalı buluyor. İl Özel İdaresi yetkilileri, Develi, Pınarbaşı, Sarız ve Yahyalı ilçelerine bağlı 84 köy yolunun ulaşıma açılabilmesi için 7 ayrı ekiple çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Kar yağışı, Kayseri kent merkezinde etkili olmadı.

ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 75 SANTİMETRE

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 75 santimetreye ulaştı.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı 75 santimetreye ulaştı.

Şu an itibari ile güneşli ve parçalı bulutlu bir havanın hakim olduğu Uludağ'da bu akşamdan itibaren hafta sonuna kadar sürecek yeni bir kar yağışı geçişi bekleniyor. Görüş mesafesinin açık olduğu zirvede, hava sıcaklığı ise şu an itibari ile eksi 6 derece civarında.

Kar kalınlığı yer yer bir buçuk metreyi bulduğu yolları açık tutabilmek için Karayolları ekipleri sürekli çalışıyor. Açık olan yollardaki buzlanmadan dolayı sürücülerin zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmadan dağa çıkmamaları uyarısında bulunuldu.

BUGÜN NELER OLDU