Kameramana çarpacaktı VİDEO

Edirne'de sabah saatlerinde yoğun kar yağışı etkili oldu. Kar nedeniyle kontrolden çıkarak kayan bir otomobil, yürekleri ağızlara getirdi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 15.12.2010 12:42 ABONE OL
Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Edirne adeta beyaza büründü. Yağışla birlikte tarihi Selimiye Camii ve çevresinde kartpostalları andıran görüntüler oluştu.

Yağış nedeniyle kayganlaşan yollar, sürücülere zor anlar yaşattı. Belediye ekipleri, yollarda oluşan buzlanma nedeniyle erken saatlerden itibaren tuzlama çalışması başlattı. Belediyeye ait bir traktör Tunca Nehri üzerinde bulunan Gazimihal Köprüsü'nde tuzlama çalışması yaptığı sırada arkadan gelen 22 EE 625 plakalı otomobil buzda kayarak kontrolden çıktı. Savrulan araç önündeki iş makinasına çarpmaktan son anda kurtulurken, yol üzerinde çekim yapan basın mensupları da büyük tehlike atlattı.

Kar yağışının etkili olduğu Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapıları'nda da karayolları ekipleri tarafından tuzlama çalışması başlatıldı. Kar yağışının etkisini artırarak devam etmesi beklenirken, kentte hava sıcaklığı 1 dereceye kadar indi.BUGÜN NELER OLDU