Doğu Anadolu'da kar esareti

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, aralıklarla yağan kar yağışı günlük yaşamı zaman zaman olumsuz etkiliyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 16.12.2010 09:55 ABONE OL
Yüksek basıncın etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Bingöl'de 86, Erzurum 24 ve Muş'ta 6 olmak üzeren toplam 116 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdare Genel Sekterliklerine bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma yapıyor. Ekipler, yolu ulaşıma kapanan köylerde, sağlık durumu ciddi olanları da hastanelere ulaştırıyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Küllü köyü Necmettin mezrasında enfeksiyon hastası bir kadın, kar üstü araçlarla hastanelere ulaştırıldı. Yetkililer, yol açma çalışmalarının ara verilmeden sürdürüldüğünü belirtti. Kent merkezlerinde de buzlanma nedeniyle araç trafiğinde zaman zaman aksamalar oluyor. Belediye ekipleri, yol ve kaldırımlarda tuzlama ve kar temizliği çalışması yapıyor.

Bölge illerinde, gece yaşanan hava sıcaklıkları Erzurum ve Kars'ta eksi 9, Ardahan'da eksi 8, Ağrı'da eksi 6, Iğdır'da eksi 5 ve Erzincan'da 1 derece olarak ölçüldü.

Bu arada yetkililer, yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına girecek Doğu Anadolu Bölgesi'nde, gece hava sıcaklığında 2-3 derecelik düşüş yaşanacağını, kar yağışının da 4 gün boyunca etkili olacağını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU