Fethiye'de köpek balığı yakalandı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde balıkçılar, yaklaşık 2.5 metre uzunluğunda ve 250 kilogram ağırlığında köpek balığı yakaladı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 16.12.2010 16:49 ABONE OL
İlçeye yaklaşık 8 mil uzaktaki Kurtoğlu mevkisi açıklarında avlanan Osman Somyürek'in oltasına köpek balığı takıldı. Somyürek, arkadaşları Emin Teke ve Atilla Kara'nın da yardımıyla yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından köpek balığını tekneye çıkardı.

Fethiye Balıkçı Barınağı'na getirilen balığa, çevredekiler yoğun ilgi gösterdi, bazı vatandaşlar köpek balığının fotoğrafını çekti. Köpek balığı, 4-5 kişi tarafından güçlükle tekneden indirilerek İstanbul'a götürülmek üzere bir araca kondu.

Osman Somyürek, gazetecilere yaptığı açıklamada, kötü hava şartlarına rağmen balık tutmak için açıldıklarını belirterek, ''Balığı yoğun bir mücadelenin ardından yakalayarak tekneye çekebildik. Balığı kilosu 15 TL'den İstanbul'daki restoranlara satacağız. Balık en az 3 bin 750 TL'ye satılır'' dedi.

Bazı vatandaşlar ise ilk kez köpek balığı gördüklerini dile getirerek, ''Denizde yan yana gelmek istemezdik'' diye konuştu.
MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ