Bodrum'da fok Badem nöbeti

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir koyda tutulduğu özel kafesten bir süre önce bırakıldıktan sonra Bodrum'da ortaya çıkan fok Badem, Yalıkavak sahilinde görüldü. Badem'in bulunduğu plajın çevresine rahatsız edilmemesi için güvenlik şeridi çekildi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 17.12.2010 16:30 ABONE OL
Aydın'ın Didim ilçesi sahilinde yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen ve daha sonra Marmaris'in Karacasöğüt köyündeki bir koyda tutulduğu özel kafesten bir süre önce bırakılan Badem, önceki gün Bodrum'da ortaya çıkmıştı. Bugün Bodrum'un Yalıkavak beldesindeki plajda görülen Akdeniz fokuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yalıkavak Belediyesi, vatandaşların rahatsız etmemesi için fokun bulunduğu bölgenin etrafına şerit çekti. Belediyenin halkla ilişkiler müdürü Osman Gökmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı vatandaşların Badem'e yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, ''Hayvanı uyandırmaya çalışıyorlar. Bizde bunun için güvenlik şeridi çektik. Fok burada olduğu sürede bir zabıta ekibimiz burada bekleyecek'' dedi.

Sualtı Araştırmaları Derneği Bodrum Temsilcisi Volkan Korkmaz ise Badem'in dün gece avlandıktan sonra yorulmuş olabileceğini belirterek, ''Fok Badem insanlara alışkın olduğu için sahilde ya da teknede dinleniyor'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU