Hava ulaşımına kar engeli

Avrupa'da etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi, bazı seferler de gecikmeli olarak yapılıyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 17.12.2010 16:18 ABONE OL
Avrupa'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Almanya, Hollanda, Fransa ve İsviçre'de hava ulaşımı olumsuz etkilendi. Türk Hava Yolları'nın (THY) TK-1952 ve TK-1954 sefer sayılı Amsterdam-İstanbul uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Öte yandan, THY'nin Hamburg, Berlin, Milano, Münih, Stutgart, Roma, Zurih, Brüksel ve Paris seferleri de gecikmeli olarak yapılıyor.

FRANKFURT HAVAALANINDA 200 SEFER İPTAL EDİLDİ, 400 YOLCU TRENDE MAHSUR KALDI

Almanya'da etkili olan Petra adlı soğuk ve yağışlı hava dalgası, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Frankfurt havaalanının bir sözcüsü, şiddetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle şu ana kadar yaklaşık 200 seferin iptal edildiğini belirtirken, Hamburg-Lübeck kentleri arasında sefer yaparken yolda kalan bir trenin içinde yaklaşık 400 yolcunun saatlerce mahsur kaldığı bildirildi.

Frankfurt havaalanının, pistlerin temizlenmesi için dün gece bir saat kapatıldığı, yağışların sabah saatlerinde azalmasından sonra bugün seferlerin normal yapılmasının beklendiği belirtildi.
Hamburg-Lübeck arasında yolda kalan trenden dolayı 38 tren seferinin de geciktiği ve yolcuların saatlerce istasyonlarda beklemek zorunda kaldığı ifade edildi.

Karayollarında da trafik sıkışıklığı yaşandığı, Alman Meteoroloji Dairesinin dün yaptığı kötü hava şartları uyarısını Baden-Württemberg ve Saksonya eyaletleri için bugün de sürdürdüğü kaydedildi.

Ülkenin güneyindeki Bavyera eyaletinde buzlanma nedeniyle meydana gelen kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken, ülkenin batısındaki Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde de çok sayıda trafik kazası olduğu, ağır vasıtaların gece trafiğe çıkışının yasaklandığı belirtildi.

Saksonya, Saksonya-Anhalt, Berlin ve Brandenburg eyaletlerinde de otoyollarda çok sayıda aracın kayarak trafik akışını engellediği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU