İDO'dan sefer iptali

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) Bursa, Balıkesir ve Yalova bağlantılı bazı seferlerini hava muhalefeti nedeniyle iptal etti.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 17.12.2010 16:28 ABONE OL
İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 09.15'teki Kartal-Yalova, saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı/Kadıköy, saat 10.30'daki Yalova-Kartal deniz otobüsü seferleri hava muhalefeti (karayel) yüzünden yapılamadı.

Aynı nedenle saat 10.45'teki Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik, saat 11.30'daki Yalova-Yenikapı ve Yenikapı-Yalova, saat 12.00'deki Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik karşılıklı hızlı feribot seferleri de iptal edildi.

Saat 12.00'deki Bostancı-Yenikapı/Bandırma, saat 18.15'teki Bostancı-Yenikapı/Armutluk-Armutlu ve 18.30'daki Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferi de yapılamayacak.

MARMARA'DA DENİZ ULAŞIMINA FIRTINA ENGELİ

Marmara'da dün gece saatlerinde etkisini arttıran poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 38 şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahiline çevirerek demirledi.

Gemilerdeki personel, fırtına ve 2,5 metreye ulaşan dalgalar yüzünden karaya çıkamayarak geceyi gemilerinde geçirmek zorunda kaldı. 27 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, fırtınanın etkisinin azalması üzerine saat 07.30 sıralarında Şarköy'den demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti. 11 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de bekliyor.

Fırtına, Şarköylü balıkçıları da olumsuz etkiledi. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan bazı balıkçılar balığa çıkmazken, Marmara'da balıkta bulunan tekneler ise geriye dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındı.

BUGÜN NELER OLDU