Pet-shop'ta can pazarı

Bakırköy'de bir evcil hayvan mağazasında çıkan yangın sonucu onlarca hayvan telef oldu. Bazı hayvanları kurtarmayı başaran mahalle sakinleri, ölenler için ise uzun süre gözyaşı döktü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 17.12.2010 ABONE OL
İstanbul Bakırköy'de bir pet-shop'ta (evcil hayvan mağazası) çıkan yangında kafeslerde bulunan 10'un üzerinde hayvan telef oldu. Yangını fark edip hayvanları kurtarmak isteyen mahalle sakinleri, mağazanın camlarını kırarak dumanların arasına daldı. Bazı hayvanları kurtarmayı başaran mahalleli, ölen hayvanların başında dakikalarca gözyaşı döktü. Yenimahalle Hamam Sokak'taki Dinçer pet-shop'ta önceki gece saat 23.30'da yangın çıktı. Mağazayı kaplayan duman nedeniyle içerideki 10'dan fazla köpek, tavşan ve kuş telef oldu.

'MORALİM BOZUK'
Yangını fark eden mahalle sakinleri bir yandan itfaiyeye haber verirken, diğer yandan da hayvanları kurtarmak için mağazanın camlarını kırıp, dumanlar arasına daldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de dükkânda bulunan evcil hayvanları dışarı çıkarmaya çalışırken, binada bulunan vatandaşları da tahliye etti. Bazı mahalle sakinleri yerde cansız yatan hayvanların başında ağladı. Yangından kurtarılan hayvanlar, aynı sokak üzerinde bulunan veteriner kliniğine götürülerek tedavi altına alındı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın sonrası işyerinde temizlik çalışmaları yapan mağaza sahibi Salih Dinçer, "Hayvanlarım öldü, moralim çok bozuk" diye konuştu.

CAMLARI KIRDILAR

10 yıldır Hamam Sokak'ta bulunan işyerinden gece geç saatlerde dumanlar çıktığını gördüğünü belirten mahalle sakini Nebahat Yıldız, "Dumanlar işyerini sarmıştı. Hemen aşağı inerek camları kırdık. Hayvanlar dumandan nefes alamıyordu. Birkaç komşu camları kırarak bazı hayvanları kurtardık. Ama ölen hayvanlar vardı" dedi. Mehmet Ar isimli bir vatandaş ise "İtfaiye tarafından kurtarıldık. Bir anda dumanlar bütün binayı kapladı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU