'Kılıbık İhsan'a 6 müebbet istendi

4 kişiyi öldürdükten sonra aranırken 2 kişiyi daha öldüren İhsan Doğu, 6 kez ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacak

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 18.12.2010 ABONE OL
Eskişehir'de arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan aileden 6 kişiyi öldürdükten sonra yakalanan İhsan Doğu (54) hakkında, 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Eskişehir'in Muttalip beldesinde 25 Ağustos'ta meydana gelen olayda, İhsan Doğu, Toprak ailesinin evini basarak, Yusuf Toprak eşi Fatma Toprak oğlu Selahattin Toprak ile Zeynep Toprak'ı pompalı tüfekle öldürdü. Kayıplara karışan Doğu, ardından 12 Kasım'da ilk olaydan yaralı kurtulan Sadık Toprak'ı, 17 Kasım'da da akrabaları Ziya Akın'ı öldürdükten sonra yakalandı. Cumhuriyet Savcıları Vedat Farmaka, Cevdet Beşikçi ve Ahmet Yavuz tarafından yürütülen soruşturmalar tamamlanarak birleştirildi. Önceki gün Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede İhsan Doğu hakkında, "Tasarlayarak 6 kişiyi öldürmek" suçundan 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

DAVA OCAK'TA BAŞLIYOR
Öldürdüğü Yusuf Toprak tarafından 2 yıl önce gözünden vurulan ve 1 gözünü kaybeden, bir kez de dövülen, ancak korktuğu için şikayetçi olamayan İhsan Doğu'nun, bu nedenle kendisine takılan "korkak", "kılıbık" yakıştırmaları nedeniyle bunalıma girerek seri katile dönüştüğü öne sürülmüştü. Yargılamaya 13 Ocak'ta başlancak.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ