PTT şubesine molotoflu saldırı

İzmir'in Bornova ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler biri PTT şubesi iki ayrı yere molotofkokteyli ve ses bombası atarak kaçtı. Polis, saldırganları belirlemek için çalışma başlattı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 18.12.2010 07:46 ABONE OL
İlk olay, Mevlana mahallesi 1710 sokak'ta meydana geldi. Müteahhitlik yapan İsmail Laçin, gece 02.15 sıralarında sokaktan patlama sesi gelmesi üzerine pencereden dışarıya baktı. Üç kişinin kaçtığını gören Laçin, aşağıya baktığında evinin bulunduğu binanın zemininde bulunan ofisinden alevler yükselmeye başladığını gördü.

Damadı Adem Yalçın'la birlikte hemen aşağıya inen Laçin, alevleri kontrol altına almayı başardı. Polis ve itfaiye haber verildi. İtfaiye, yangını tamamen söndürdü. Polisin yaptığı ilk incelemede molotofkokteyli ve ses bombası atılan işyerinin camlarına terör örgütünü simgeleyen yazıların yazıldığı görüldü.

Bu olaydan 15 dakika sonra ilk olayın olduğu yere yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunan 1550 sokaktaki Doğanlar PTT şubesinin camına molotofkokteyli atıldı. Olayı gerçekleştiren kişiler kaçarak izlerini kaybettirdi. Her iki olayda maddi hasar meydana geldi. Polis, her iki olayı da gerçekleştiren kişileri tespit etmek için geniş çaplı soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU