Bu hafta hava nasıl olacak?

Hava sıcaklıkları bu hafta mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, sıcaklıklar, kuzey ve iç kesimlerde 6 ila 8, güney bölgelerde de 2 ila 4 derece artacak.

Pazar 19.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 19.12.2010 17:12
ABONE OL
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmeye göre, yurdun batı bölgeleri, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi.

Hava sıcaklıklarının batı bölgelerden başlamak üzere ülke genelinde artarak, hafta başından itibaren Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz, İç Anadolu ile Doğu Anadolu bölgelerinde mevsim normallerinin 6 ila 8, Güney Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi
bekleniyor.

Yarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile sabah saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, sabah ilk saatlerde Isparta, Afyon, Kütahya, Bilecik, Bolu, Çankırı ve Çorum'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Salı gününden itibaren hafta sonuna kadar, ülke genelinde önemli bir yağış beklenmiyor. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde sis, doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

LIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
https://www.sabah.com.tr