'Ordinaryüs'e aortu tıkalı

Fenerbahçeli efsane futbolcu Lefter'e yüzde 80 aort tıkanıklığı teşhisi koyan doktorlar, akciğerlerinde solunum yetmezliği olduğunu da ifade etti

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 19.12.2010 ABONE OL
Fenerbahçe'nin 'Ordinaryüs' lakaplı efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis'in, Atina Evangelizmos Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor. Diyabet hastası olan ve kalp yetmezliği bulunan 85 yaşındaki Lefter'e yüzde 80 oranında aort tıkanıklığı teşhisi kondu. Akciğerlerinde üşütmeye bağlı olarak solunum yetmezliği başgösteren ve hastanede enfeksiyon da kapan efsane futbolcuya oksijen veriliyor.

"BÜYÜKADA'YA GÖTÜRÜN"

Lefter'in durumunun ciddi olduğunu, ancak önceki günden bu yana kötü bir gelişme kaydedilmediğini vurgulayan doktorlar, ameliyatın sözkonusu olabileceğini söyledi. Ünlü oyuncunun eşi Stavrini ve kızı Aliki, hastaneden bir an olsun ayrılmıyor. Kızı Rula'nın oğlu olan torunu Özcan Katmer, şu bilgileri verdi: "Yüreğinde Büyükada var. Beş nesildir Büyükada'da yaşamış. Anneannemle konuştum. Yoğun bakıma yanına girdiğinde çok az konuşmuş. 'Denizin kokusunu, memleketimi özledim. Beni Büyükada'ya götürün' demiş."

SEYAHAT İZNİ ÇIKMADI

Fenerbahçe Medya İlişkileri Sorumlusu Mehmet Sümer, Lefter'in seyahat etmesine izin verilmediğini söyledi. Sümer, "Pazartesi doktor heyeti yeniden toplanıp, durumu değerlendirecek. Eğer izin verilirse, İstanbul'a getireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU