Erzurumlu kadının estetik talebi

Estetik ameliyatların tek amacının kişinin fiziksel bozukluğunu düzeltmek olmadığını belirten uzmanlar, "Fiziksel bozuklukların düzeltilmesiyle birlikte, bireylerin psikolojik ve sosyal sıkıntıları da iyileşiyor” dedi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 20.12.2010 15:23 ABONE OL
Erkeklerin daha çok burun ameliyatı yaptırdığını belirten uzmanlar, kadınların ise başta burun olmak üzere göğüs küçültme ve karın gerdirme için başvurduklarını söyledi.

Estetik yaptıran bir çok kadının şarkıcı Petek Dinçöz'ün burnu, Laetitia Casta'nın yüzü ve göğüsleri, Ebru Gündeş'in kaşları ve Liz Taylor'un dudak ve elmacık kemiklerini kendi vücutlarında görmek istediklerini ifade eden uzmanlar, "Örnek aldığı kişiye göre estetik yaptıranların mutluluğu bir kat daha artıyor. Erkekler ve kadınlar, görünen vücut bölgelerine öncelik verdiği için en çok burun estetiğine ilgi gösteriyorlar. Kliniğe, estetik ameliyat için Erzurum'un yanı sıra çevre illerden de hastalar geliyor. Estetik ameliyatların sayısı her geçen gün artıyor" dedi.

Estetik ameliyatların tek amacının kişinin fiziksel bozukluğunu düzeltmek olmadığını belirten uzmanlar, "Fiziksel bozuklukların düzeltilmesiyle birlikte, bireylerin psikolojik ve sosyal sıkıntıları da iyileşiyor. Fiziksel eksikliği nedeniyle toplum içerisinde sıkıntı yaşayan insanların ameliyat olduktan sonra özgüvenleri artıyor. Böylece ilişkilerinde sorun yaşamıyorlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU