5 bin dolara formalite evlilik

İstanbul Beyazıt'ta bir diskoteğe yapılan baskında gözaltına alınan yabancı hayat kadınları formalite evlilikleriyle ilgili sorulara ne cevap vereceğini şaşırdı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 20.12.2010 ABONE OL
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Beyazıt'ta bir diskotekte fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Eğlence mekânına müşteri kılığında giren 2 dedektif masalarına çağırdığı kadınlarla fuhuş pazarlığı yaptı. Dedektifler pazarlık sonucu kadınlarla 400'er TL karşılığında sabaha kadar birlikte olmak için anlaştı. Odaya çıkmaya hazırlanan dedektiflerden biri dışarıda çevre güvenliği alan arkadaşlarını arayarak "Burası güzel. Buyurun misafirim olun" diyerek baskının startını verdi. Birkaç dakika içinde polisler içeri girdi. Karşılarında polisi gören kadınlar ne yapacaklarını şaşırıp kaçışmaya başladı. Rus kadınlardan biri, kendisini tutan kadın polisin parmağını ısırdı.

7 İLDEN SAHTE KOCA

Rusya, Moldova ve Ukrayna gibi ülkelerden gelen kadınların Türk vatandaşlığına geçmek için İstanbul, Diyarbakır, Giresun, Adana, Şanlıurfa, Niğde ve Tunceli'de formalite evlilik yaptığı belirlendi. Sınır dışı edilmekten kurtulmak için 5 bin dolar karşılığında Türk erkeklerle formalite evliliği yapan kadınların, kocalarını ve kayıtlı oldukları şehirleri tarif edememesi dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU