Satılık cami satıldı

Kahramanmaraş'ta, hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan ancak iş adamının iflas etmesi nedeniyle icra yoluyla satılığa çıkarılan cami, ismi açıklanmayan bir iş adamı tarafından satın alındı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 21.12.2010 12:24 ABONE OL
Caminin eskiden olduğu gibi adının Uncular Cami olarak ibadethane olarak hizmete devam edeceği bildirildi.

Yenişehir Mahallesi'nde bulunan ve 1990 yılında Uncular A.Ş.'nin sahibi Mehmet Uncu tarafından yaptırılan ve Kahramanmaraş 1. İcra ve İflas Müdürlüğü tarafından açık artırma ile satılması kararlaştırılan Uncular Caminin satış işlemi gerçekleştirildi.

10 Aralık 2010 tarihinde satışa çıkartılan ancak talipli olmayınca 20 Aralıka ertelenen cami ihalesine bir iş adamını temsilen katıldığını söyleyen Avukat Mustafa Büyükdereli, şu bilgileri verdi:

''Caminin bulunduğu alan satışa çıkartılmıştı. Ancak satışta sadece cami yoktu bunun yanında Kur'an Kursu, yurt, lojman da vardı. Ben de ismini açıklayamayacağım bir iş adamının adına ihaleye girerek yaklaşık 5 dönümlük araziyi satın aldım.''

Büyükdereli, caminin eskiden olduğu gibi yine Uncular Cami olarak ibadete devam edeceğini sözlerine ekledi.

Cami ve caminin yanında bulunan Kur'an Kursu, lojman ve cami altında bulunan iş yerinin 585 bin TL'ye satıldığı öğrenildi.
KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ