Kızıp 30 metreden atladı

Antalya'da, sevgilisinin kendisini terk ettiğini öğrenen liseli kız, falezlerden atladı. Şans eseri hayatta kalan genci olayı gören bir vatandaş suya atlayarak kurtardı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 22.12.2010 ABONE OL
Antalya'da 15 yaşındaki Ö.C. yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki falezlerden atladı. Sevgilisinden ayrıldığı için falezlerden atladığı iddia edilen genç kızı, olayı gören bir vatandaş suya atlayarak kurtardı. Lise öğrencisi Ö.C. okul çıkışı arkadaşlarıyla birlikte Fener Mahallesi'ndeki kayalıklara geldi. Afyonkarahisar'da üniversitede okuyan erkek arkadaşıyla telefonda konuşurken, terk edildiğini öğrenen genç kız, sinir krizi geçirerek arkadaşlarının şaşkın bakışları arasında 30 metre yüksekliğindeki falezlerden kendini denize bıraktı. Düşerken, pantolonu paraşüt gibi şişen Ö.C., ayaküstü denize çakıldı. Yüzme bilen genç bir süre sonra su yüzeyine çıktı ve yüzmeye başladı. Vatandaşlar durumu polis, ambulans ve itfaiyeye bildirdi.

SON ANDA YAKALADI

Bu sırada vatandaşlar liseli kızın tutması için boş bir su bidonunu denize attı. Boş bidon uzağa düşünce, olayı gören vatandaşlardan Timuçin Altaş (35) denizde çabalayan kızın yardımına koştu. Yorgun düşen Ö.C., son anda Altaş tarafından kurtarılarak kıyıya çekildi. Genç kız, bu sırada olay yerine gelen deniz polisine ait botla alınarak hastaneye ulaştırıldı. Düşme nedeniyle burnu ve kulağında kanama meydana gelen liseli kızın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU