Sarayın gözdesinin acı sonu

Irak'ın idam edilen lideri Saddam Hüseyin'in gelini Sevim Torun (52), İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 22.12.2010 15:19 ABONE OL
Katıldığı yarışmada "Bağdat Kraliçesi" seçildikten sonra Saddam Hüseyin'in oğlu Uday ile evlenerek masallardaki gibi bir hayat yaşayan Sevim Torun'u, son yolculuğuna sadece 3-5 kişi uğurladı.1982 yılında Irak'ta bir güzellik yarışmasında 'Bağdat Kraliçesi' seçilen Sevim Torun, bu sırada Saddam Hüseyin'in oğlu Uday ile evlenerek sarayın gelini oldu. Masallardaki gibi başlayan evliliği sadece 8 ay süren Sevim Torun, eşinden gördüğü şiddetten bunalarak Türkiye'ye kaçtı.

Yıllarca kaçarak yaşayan ve bazı akrabalarının Uday tarafından öldürüldüğünü öne süren Torun, tüm yaşadıklarını "Saddam'ın Gelini" adlı kitabında kaleme aldı.

Yerleştiği İstanbul'da, 2002 yılından bu yana sağlık problemleri yaşayan Sevim Torun, Beykoz'da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.

Torun için bugün Paşabahçe Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Sevim Torun'un oğlu Mesut Torun'un yanı sıra, az sayıda kişi katıldı. Son yolculuğuna sadece 3-5 kişinin uğurladığı Sevim Torun'un cenaze namazına, cami cemaati de katıldı.

Saddam Hüseyin'in torunu Mesut Torun, annesinin acılarıyla beraber gittiğini söyledi. Mesut Torun, "Annem 2002 yılından bu yana yoğun sağlık problemleriyle uğraşıyordu. Ciddi operasyonlar geçirdi. İyi mücadele etti, iyi dayandı. Acılarıyla beraber gitti. Beni tek başıma bıraktı ve gitti" dedi.

BUGÜN NELER OLDU