Cemaat isyanda

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 23.12.2010 19:16 ABONE OL
Trabzon'da Uzunsokak caddesindeki Sarılar Camii fahri emekli imamı Ömer Oskay'ın geçtiğimiz hafta Cuma namazı öncesi yaptığı vaazda Trabzonspor'u konuştuğu gerekçesiyle görevinden alınmasının ardından Trabzon Müftüsü Veysel Çakı, yaptığı açıklamada Oskay'ın konuşmalarının cami adabına uygun olmadığını kaydetti.

Oskay'ın Müftülükle bir bağının olmadığını kendisinin cemaat tarafından görevlendirildiğini kaydeden Çakı, " "Kendisi bizim kurumumuzla ilgisi yok, zaten kendisi fahri imam olarak cemaat tarafından görevlendirilmişti. Biz kürsüdeki söylemlerinin doğru olmadığını bu tür konuşmaların hoş olmadığını ve cami adabına yakışmadığını belirttik Müftülük olarak da o camiye görevli sözleşmeli yeni imam atadık" dedi.

CEMAATTEN BOYKOT VAR

Öte yandan karara tepki gösteren Sarılar Camii cemaati, "17 yıldır Ömer hoca burada bizimle dost olmuştur, sırf onu dinlemek için insanlar buraya akın eder. Ona yapılanlar doğru değildir, bu karardan vazgeçilene kadar Sarılar Camii'ne gitmeyeceğiz, diğer camilerde namazımızı kılacağız" dediler.
BUGÜN NELER OLDU