Cinnet getiren adam dehşet saçtı

Kadıköy'de cinnet getiren 54 yaşındaki inşaat teknikeri, birlikte yaşadığı eski eşini ve üvey kızını bıçaklayarak öldürdü.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 23.12.2010 09:12 ABONE OL
Olay, saat 02.00 sıralarında Kozyatağı Şanlıer Sokak Evren Apartmanı'nda meydana geldi.

Kazım D, bir süre önce boşanmış olduğu, ancak birlikte yaşamaya devam ettiği eski eşi Hale Kocakırbaş (33) ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Kazım D, mutfaktan aldığı bıçakla Kocakırbaş'a saldırdı. Kocakırbaş'ı bıçaklarken araya giren üvey kızı Ayışığı Kocakırbaş'a (15) da saldıran Kazım D, anne kızı onlarca yerinden bıçakladı.

Kazım D, olaydan sonra önceki evliliğinden olan 9 yaşındaki kızı Semanur D'yi de yanına alarak, evinin önündeki otomobiline bindi. Kazım D, burada polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından aracının içinde gözaltına alınan Kazım D, Bostancı Polis Merkezine, ardından da Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Cesetler, incelemelerin ardından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kadıköy'de beraber yaşadığı eski eşi ve üvey kızını öldürdüğü iddia edilen ve polise teslim olan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Kozyatağı Şanlıer Sokak'taki evde beraber yaşadığı eski eşi Hale Kocakırbaş (33) ile üvey kızı Ayışığı Kocakırbaş'ı (15) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla aranırken polisi arayarak teslim olan Kazım D'nin (54) İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Kazım D, daha sonra Kadıköy Adliyesine sevk edildi.

Bir inşaatta işçilik yapan D'nin, 1999 yılında evlendiği bir kozmetik atölyesinde işçi olarak çalışan Hale Kocakırbaş ile Maltepe Kaymakamlığının verdiği maddi yardımdan faydalanabilmek için 2005 yılında anlaşmalı olarak boşandığı, Kocakırbaş'ın ilk eşinden olan Ayışığı ve kendi evliliklerinden olan Semanur D. ile birlikte yaşadıkları bildirildi.

Olayın D. ile Kocakırbaş arasında yaşanan tartışmanın ardından meydana geldiği, D'nin kendisine hakaret ve küfür ettiğini öne sürdüğü eski eşini ve üvey kızını mutfaktan aldığı kasap bıçağı ile defalarca bıçakladığı öğrenildi.

Olayın ardından kızı Semanur'u alarak evin önündeki otomobiline inen Kazım D'nin önce kız kardeşini arayarak ''Kızım Semanur bundan sonra sana emanet'' şeklinde konuştuğu, daha sonra da 155 numaralı ''Polis İmdat'' telefonunu arayarak, ''namus cinayeti işledim. Karımı ve kızımı öldürdüm teslim olmak istiyorum'' dediği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU