Kanalizasyon çukuru sonu oldu

Bartın'da, kanalizasyon için açılan dört metre derinliğindeki çukura düşen 6 yaşındaki Hüreyye Gül Güney, hayatını kaybetti.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 23.12.2010 16:01 ABONE OL
Bartın merkeze bağlı Molla Ömerağa köyünde Hüreyye Gül Güney ve Eren Kuloğlu (4) komşularının bahçesine oyun oynamaya gitti.

Çocuklardan Hürreyye oyun oynarken dengesini kaybederek Ertuğrul K. tarafından bahçeye yapılan 4 metre derinliğinde 1 metre genişliğindeki ağzı açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düştü. Küçük çocuk kanalizasyon pisliğinin içinde bağırmaya başladı. Bu sırada korkuya kapılan diğer çocuk evlerine giderek durumu büyük annesine anlattı. Daha sonra çukura koşan mahalleliler, küçük çocuğu kurtarmaya çalıştı.

Ancak tüm çalışmalara rağmen Hüreyye Gül Güney'e erişilemedi. Kanalizasyon çukuruna düşen 6 yaşındaki Hüreyye Gül Güney'i kurtarmak için köylüler seferber oldu. Önce su motoru ile kuyudaki su boşaltılmaya çalışıldı. Daha sonra olay yerine İtfaiye ve Sivil Savunma ve Arama Kurtarma ekipleri çağırıldı. Ancak zamanla yarışıldığı için olay yerine gelen Kızılelma Jandarma ekipleri ile 112 Acil Servis çalışanları, kuyuya kanca atarak çocuğu çukurdan çıkarttı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan kız çocuğu Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı.

KORKUDAN DİLİ TUTULDU

Arkadaşı Hüreyye Gül Güney ile bahçede oynayan dört yaşındaki Eren Kuloğlu, arkadaşının kuyuya düşmesi ve hayatını kaybetmesi üzerine korkuya kapıldı. Küçük çocuğun önce korkudan dili kilitlendi. Eren, sorulan sorulara cevap veremedi.

Hastaneye giden küçük Hüreyye'nin annesi ve akrabaları gözyaşlarına boğuldu. Jandarma ekipleri ağzı açık bırakılan kanalizasyon çukuru etrafında güvenlik çemberi oluşturdu. Olayın yaşandığı yere gelen köylüler de büyük üzüntü yaşadı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU