'Lüks' aydınlatma bir ailenin hayatını yok etti

Günlerdir elektrikleri kesik olan İnebolu'nun Yolüstü köyünde 'lüks' diye tabir edilen tüpgazı yakıp uyuyan 4 kişilik aile ve bir akrabaları zehirlenerek öldü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 23.12.2010 ABONE OL
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinin Yolüstü köyünde aydınlatma amacıyla kullanılan tüpten sızan gazdan zehirlenen 4'ü aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti. Yoğun kar yağışında meydana gelen arıza sonucu günlerdir elektrik verilemeyen Yolüstü köyünde 'lüks' diye tabir edilen tüpü aydınlatma amacıyla kullanan bir aile ve evlerinde kalan akrabaları zehirlendi. İşçi emeklisi Şevki Çelenlioğlu (50), eşi Melahat Çelenlioğlu (45), çocukları Eren (6) ve Beyza (4) ile akrabaları Pakize Çeltik (60) yaşamını yitirdi.

12 GÜNDÜR ELEKTRİK YOK

Olay, özürlü olan Eren'i sabah almaya gelen Kastamonu Rehabilitasyon Merkezi yetkilisinin kapının açılmaması üzerine şüphelenmesiyle ortaya çıktı. Durumun muhtara bildirilmesiyle eve giren köy halkı, 5 kişinin cansız bedeni ile karşılaştı. Vatandaşlar, köyde 12 gündür elektriğin kesik olduğunu, aydınlatma amacıyla tüp kullandıklarını belirtti ve arızanın giderilmemesi nedeniyle idareyi suçladı. Yalova'nın Altınova ilçesinde de 2 işçi ısınmak için yaktıkları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Çavuşçiftliği köyünde bulunan bir hurda fabrikasında çalışan Adem Duman (41) ve Yahya Baykaptan (40) fabrikanın içerisinde bulunan kulübede ısınmak amacıyla soba yaktı. Daha sonra uykuya dalan işçiler, sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. İşçilerin cesetleri, sabah gelen arkadaşları tarafından bulundu. Olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU