Tabancayla vurulan hemşirenin sır ölümü

Eşiyle tartışan hemşirenin cesedi dere kenarında bulundu. Polis olan kocasının beylik tabancasıyla intihar ettiği öne sürülen hemşirenin ölüm nedenini otopsi belirleyecek

Perşembe 23.12.2010
ABONE OL
Erzurum'da eşiyle tartışan hemşire, dere kenarında ölü bulundu. Sır ölümle ilgili, polis koca gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Oltu ilçesine bağlı Güzelsu köyü yakınlarındaki derede, Aile Sağlığı Hekimliği'nde hemşire olarak görev yapan Havva Dündar'ın (31) cesedi bulundu. Olay yeri incelemesi yapan jandarma ekipleri, genç hemşirenin başından silahla vurulduğunu belirledi.

SİLAH KOCASININ...

Jandarma ekipleri olayla ilgili araştırmalarını sürdürürken, hemşirenin polis olan eşine ait beylik tabancasıyla intihar ettiği öne sürüldü. Oltu İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şube'de polis memuru olan Sait Dündar, gözaltına alındı. Polis memuru Dündar'ın jandarmadaki ifadesinde, "Otomobille geziyorduk. Biraz tartıştık, bana otomobili durdurmamı söyledi, durdurdum. Aşağı inip dereye doğru gitmeye başladı. Ben de peşinden gittim. Bu sırada taşıdığı bana ait beylik silahı çıkartıp kafasına ateş etti. Her şey bir anda oldu. Kendime ait iki adet tabancam vardı. Birini ben taşıyordum, diğerini eşim" dediği öğrenildi. Öte yandan hemşire Havva Dündar'ın, eşi Sait Dündar ile saat 14.00 sularında işyerinden otomobille çıktığı ileri sürülürken, olayı polis koca Sait Dündar'ın jandarmaya bildirdiği öğrenildi. 5 yaşında bir kız annesi olan hemşire Dündar'ın intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiği, yapılan otopsi sonucunda ortaya çıkacak.

https://www.sabah.com.tr