'Boza Kralı'nın oğluna uyuşturucudan 6 yıl

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 24.12.2010 ABONE OL
Vefa Bozacısı'nın veliahtlarından Mehmet Vefa'ya, uyuşturucu ticaretine aracılık yaptığı gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Geçen yıl mart ayında şarkıcı Deniz Seki'nin de tutuklandığı uyuşturucu operasyonunun hemen ardından gözaltına alınan ve İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Mehmet Vefa, önceki günkü karar duruşmasına askerlik görevini yaptığı için katılamadı. Duruşmaya Vefa'nın aynı suçtan yargılanan kız arkadaşı Dilara Seyhun ile tutuklu 3 sanık katıldı. Vefa'nın avukatı, müvekkilinin uyuşturucuyu sadece kullandığını ve ticaretini yapmadığını belirterek beraat istedi. Mahkeme ise, Vefa ve kız arkadaşı Seyhun'a başkalarına kokain temin ederek uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis ve 6 biner lira para cezası verdi.

'SADECE BAĞIMLIYDIK'
Vefa ilk duruşmada "Uyuşturucu kullandım ama satmadım" demişti. Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Seyhun ise "Sadece bağımlıydım. Bırakmaya çalışıyordum. Çok pişmanım. Bu olay yüzünden uyuşturucu kullanmayı da bıraktım. İçeceğim kadar alıyordum" demişti.

'TAKSİYLE GELİYORDU'
İddianamede, Vefa'nın, Abdülhamit Karakuş ile telefon görüşmesinde, bir arkadaşına kokain satışı için aracılık yaptığı ve üçüncü kişilere de kokain temin ettiği öne sürüldü. Vefa ifadesinde, "Kokaini Abdullah Karakuş'tan alıyordum. Kokaini taksicilerle gönderiyordu" demişti.

BUGÜN NELER OLDU