'Eve neden geç geldin' diye krize girip iki can aldı

Kazım Doğan birlikte yaşadığı eski eşi ve üvey kızı eve geç gelince kıskançlık krizi geçirdi. Ekmek bıçağıyla çifte cinayet işledi

Cuma 24.12.2010
ABONE OL
İstanbul Kadıköy'deki olay, dün gece Kozyatağı Şanlıer Sokak Evren Apartmanı'nda meydana geldi. Geç saatte otomobiliyle geldiği evin ışıklarının yanmadığını gören 54 yaşındaki Kazım Doğan, boşandığı, ancak birlikte yaşamayı sürdürdüğü manikürcü 33 yaşındaki Hale Kocakırbaş'ı kapıda beklemeye başladı. Kızı Ayışığı ve üvey kızı Semanur'la eve gelen Kocakırbaş Doğan'la tartışmaya başladı.

POLİSİ KENDİSİ ARADI

11 yıl önce yaptıkları evliliklerine 5 yıl önce nokta koymalarına rağmen birbirlerinden kopamayan çift, çocuklarının gözleri önünde kıskançlık kavgasına girdi. "Bu saate kadar neredeydiniz" diye soran Doğan'a iddiaya göre Hale Kocakırbaş, "Bir erkekle 200 lira karşılığında birlikte oldum. Onun için geciktim" yanıtını verdi. Çılgına dönen Kazım Doğan, mutfak tezgahındaki ekmek bıçağını alıp Hale Kocakırbaş'a saldırdı. Kocakırbaş'ı holde 20'den fazla bıçak darbesiyle kanlar içinde yere yığan Doğan, "Güzel kızın da mı senin gibi olacak" diyerek yatak odasına saklanan ve mavi gözleri nedeniyle "Mavişim" dediği 15 yaşındaki üvey kızı Ayışığı'nı da 22 bıçak darbesiyle öldürdü. Evde bir süre zaman geçiren Kazım Doğan, dehşeti yaşayan 9 yaşındaki öz kızı Semanur'u da yanına alarak dışarı çıktıktan bir süre sonra cep telefonundan 155 Polis İmdat'ı aradı. "Karımı ve kızımı bıçakladım, yaşıyor olabilirler. Evin önündeki otomobilimde oturmuş sizi bekliyorum" diyerek adresi verip telefonu kapattı. Adrese ambulans da yönlendiren polis kısa süre ulaştığı evin önünde Kazım Doğan'ı otomobilinin içinde buldu. Gözaltına alınan Doğan'ın kapıyı açtığı dairede Hale Kocakırbaş ile kızıkanlar içinde bulundu.

https://www.sabah.com.tr