Sağanak yağış geliyor!

Yurdun batı kesimlerinde hafta sonunda sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Cuma 24.12.2010 09:10
Güncelleme: Cuma 24.12.2010 15:21
ABONE OL
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edindiği bilgiye göre, yarın Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de başlayacak yağışlar, Pazar günü Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege ile Antalya, Burdur, Zonguldak, Bartın, Kütahya, Düzce ve Bolu çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde devam edecek.

Pazartesi günü Marmara, Kıyı Ege, ve Batı Karadeniz'de sürmesi beklenen yağışların Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların Salı ve Çarşamba günleri kuzey bölgelerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Hafta sonunda yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis, gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ile don görülebilir.

Hava sıcaklığı, hafta sonunda genel olarak mevsim normallerinin üzerinde, sis olan yerlerde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, yarın Marmara ve Kıyı Ege'de güney yönlerinden kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE BUGÜNÜN HAVA TAHMİNLERİ

MARMARA: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Edirne ile sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis bekleniyor. Rüzgar akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı bulutlu, Kıyı Ege çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde yer yer sis, sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...